Architektura  
Zpět  Zpět     Rubriku ARCHITEKTURA vede a příspěvky většinou píše Zdeněk Lukeš - pokud není uvedeno jinak, autorem příspěvků je právě Zdeněk Lukeš, historik architektury, jehož články můžete najít taky v Lidových novinách nebo časopisech Architekt, Revolver Revue a Umění a řemesla. Na vaše náměty, reakce a polemiky se těší na adrese lukes@gts.cz.      
 
31.3.
Moroso vystavuje v Praze

Minule bylo:
25.3.
Empire State Building - císař mezi mrakodrapy (O nejvyšší mrakodrap VIII)
Archiv rubriky Architektura

Moroso vystavuje v Praze

M.I. Ghini: Pohovky New Tone (9 kB) Prestižní italská designérská firma Moroso vystavuje od 25. března v galerii firmy Konsepti v ulici Elišky Krásnohorské/Dušní na pražském Josefově. Moroso dnes spolupracuje s designéry mladší generace, ale Ron Arad: Křeslo Big Easy (9 kB) jejím kmenovým autorem nadále zůstává světoznámý architekt Ron Arad, autor jednoho z vystavených křesel. Firma v Praze předvádí luxusní polstrovaný nábytek se stříbřitým potahem. Tvary křesel a pohovek jsou jednoduché, leč osobitě pojaté.

Moroso, vedená dcerou zakladatele továrny paní Patricií Morosovou, dnes pracuje pro skutečně luxusní klienty - zařizuje například prodejny firem Rolex nebo Rolls Royce. V Praze dodala část nábytku pro Komerční banku na Václavském náměstí. Proslavily ji rovněž kolekce židlí a křesel pro jachty a transoceánské parníky. Pokud máte rádi netradiční sofistikovaný detail, přijďte se (alespoň) podívat.
Katalog firmy najdete na adrese www.moroso.it

Příště: Architekt Otto Eisler
 

 
 
Klikací mapa