NEVIDITELNÝ PES    //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Úterý 4.9.2001
Svátek má Jindřiška

 Hledání:
 Výběr z vydání:

AUSTRÁLIE: Vzdělání zdarma - mýtus a fakta

ŠAMANOVO DOUPĚ: Demokracie je více než antirasismus

DOPRAVA: Proč nás české dráhy neinformují o chystaném zdražení?

LITERY: Z ráje do pekla utopií

RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem se nenapil benediktinky

PSÍ PŘÍHODY: Podařilo se mi prodloužit léto

MEJLEM: O výročí televizního vysílání, o ukradené legitimaci, o internetu zdarma

PRVNÍ DÁMA SR : Státem dotovaná, čili - veřejná žena ?

SVĚT: Ferrari

SPOLEČNOST: Návrat k čemu?

POVÍDKA: Ta budova

ARCHITEKTURA: Nabubřelost uprostřed Brna

SPOLEČNOST: Jak přiložit ruku k dílu?

POLITIKA: Vláda a nový rozpočet

POLITIKA: Vláda budiž pochválena
 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Politika
Ekonomika
Zdraví
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Náš rybník
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice

 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě

4.9. ŠAMANOVO DOUPĚ: Demokracie je více než antirasismus
Jan Kovanic

Celý svět může v přímém přenosu sledovat únos, který právě provádějí někteří drbani v jihoafrickém Durbanu. Jedná se o únos tématu, kdy se mezinárodní konference, která byla původně svolána PROTI rasismu, mění na veřejné fórum rasistů. Tito rasisté vystupují zdánlivě proti "bílému muži", ve skutečnosti vystupují proti "civilizaci bílého muže", lépe řečeno - proti demokracii.

Známý "americký bojovník za lidská práva" reverend Jesse Jackson se vyslovil pro to, aby "kolonialisté zaplatili odškodné" černošským státům. Jackson, jakožto občan kolonialistického USA, může okamžitě začít - ať vysolí nějaký nikoli pouze symbolický obnos na rozvoj Afriky. Nebo ať se do ní přestěhuje! "Bojovník za lidská práva" Jackson je černoch, proto se nesluší v anglosaském tisku zmiňovat se o tom, že je také antisemita. Snad proto si tak rozumí s jiným drbanem Arafatem, jehož politika odmítnutí smíření se židovským státem je příčinou dnešních krvavých událostí v Izraeli.

Byla by to sranda, kdyby to nebylo tak vážné. Zatímco euroatlantická civilizace toleruje jiná náboženství, současní islámští vládcové se snaží zničit euroatlantickou civilizaci - za pomoci jí samé. Ano, arabské státy mají ropu. Většina z nich ctí islám. Islám zakazuje půjčovat na úrok. Proro arabští šejchové mají svoje konta třeba ve Švýcarech.

Slyšíme u nás často hlasy - ale to je jejich věc, to je jejich pojetí práva, nemůžeme jim to toho kecat. Jenže jaké JEJICH pojetí, když si za svou naftu nechávají platit dolary? Pokud chtějí obchodovat v dolarech, musí ctít i morálku, na které dolar stojí!!! Jaké "jejich pojetí", když desetitisíce uprchlíků, kterým se toto "pojetí" nelíbí, zaplavují celý svět!

Opravdu je to k pláči, když prezident hostitelské země T. Mbeki (zastánce teorie, že kondomy nezabrání přenosu AIDS), drbansky křičí, že "agresivní diplomacie USA" rozpoutala násilí na Blízkém východě, a přitom podporuje drbana Mugabeho, zloděje farmářské půdy bílých usedlíků v Zimbabwe, v jeho rasistických zločinech. Bylo by to směšné, poslouchat požadavky "černošských státníků" na odškodnění za otroctví, když přitom v jejich vlastních zemích dnes otroctví právě vzkvétá!!!

Toto prosím není vůbec namířeno proti černochům, avšak proti rudochům! Toto je namířeno proti africkým samovládcům, kteří světovou podporu rozkradli pro sebe a svoje rodiny, a dnes řvou o nějakých "kolonizátorech"! Hlavně drbanští afričtí vůdci zavedli svoje země do sraček, ve kterých se dnes nacházejí - desítky let po získání samostatnosti! - protože budují svoji královskou moc, která není založena na demokracii, ale na korupci a násilí. Hospodářská pomoc těmto zemím musí být podmíněna přechodem k demokracii - a kontrolou toku peněz, aby se podpora dostala až k jednotlivým trpícím Afričanům, a ne k drbanům, kteří jim vládnou. Lepší by bylo nahradit vládu drbanů demokracií - ale to by bylo řevu o "kolonizátorech"!

Rasismus je jenom část problému, zvaného "netolerance". A právě tuze netolerantní je jeden z největších bojovníků za rasová práva soudruh Fidel Castro, hlavní drban totalitní Kuby. Je zajímavé, že Castrovi poddaní, ačkoli Hispánci a černoši, prchají do "rasistických USA" na všelijakých podivných plavidlech, na kterých se jich víc utopí, než dojede do země zaslíbené. Je zajímavé, že z islámistického Afghánistánu prchají tisíce lidí do "rasistické Austrálie". Asi se jim ideologie, která u nich vládne, nějak nelíbí. Raději budou trpět pod australským rasismem.

Ono je to tak, že rasismus je všude. Ale v demokracii je potírán. Demokracie je protirasistická už ze své podstaty. Kdežto totalita rasismus podporuje. Totalita je sama určitým druhem rasismu. A je jedno, jestli je založena na islámu nebo na křesťanství.

Pokud má vůbec mít smysl konference proti rasismu, musí to být především konference za demokracii!

Psáno v Praze na Lužinách dne 3. září 2001
Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: