NEVIDITELNÝ PES    //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Úterý 2.10.2001
Svátek má Galina

 Hledání:
 Výběr z vydání:

TERORISMUS: Rusko a destabilizace světového finančního systému

TEROR: Proti teroru šrajtoflemi

TEROR: Spojme síly proti násilí

INFO: Evropský den jaderného průmyslu

RODINA A PŘÁTELÉ: Salgadův Exodus v pražském Mánesu

PSÍ PŘÍHODY: Návštěva u starého pána

ŽERTÍK: Zmrazené světlo

GENTLEMAN: Opravdu víme?

HEREC MINISTR : Jak jsem se stal satirikem

SVĚT: Amishové v Americe

ŠAMANOVO DOUPĚ: Ať žije imperializmus

ARCHITEKTURA: Zemřel dobrý člověk Tomáš Černoušek

ZDRAVÍ: Fórum sexuální vitality

MEJLEM: K politice USA a k mysliveckému zákonu

MEDICÍNA: Devitalizace – naděje a sliby
 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Politika
Ekonomika
Zdraví
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Náš rybník
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice

 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus

2.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Kdo může za obrněnou ptákovinu?

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
tryskové konference - všechno o ničem
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?


K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


V neděli se utkal ministr obrany Jaroslav Tvrdík s šéfem komunistů Miroslavem Grebeníčkem v Sedmičce TV Nova (za soudcování Železné Bobo - ta si vedla velmi dobře a nepřipouštěla od věci jdoucí rétoriku). Přirozeně že jedním z témat se staly i hromady šrotu u budovy někdejšího Federálního shromáždění, kde nyní sídlí RFE - Svobodná Evropa. Helikoptéry ztrácející kulomety, jako když Pepíček vytrousí cestou z pískoviště z kyblíčku lopatku, a konvoj čtyř obrněnců, který má za cestě z Hodonína 50 procentní odpad (vlastně 78púrocentní, protože třetí obrněnec na místě vypustil duši, pardon, olej), to věru budí pozornost. Tvrdík se ohradil, řka že armáda je z obliga, navíc si transport nevymyslela. K tomu dodal dnes náčelník generálního štábu Jiří Šedivý, že to skutečně nebyl armádní výmysl.

On že by ostrahu RFE "řešil jemněji" a naznačil, že podle představ policie by obrněnci měli sloužit jako zátarasy proti případnému útoku vozidla s výbušninou. To je vskutku groteskní představa: Vinohradskou se řítí Usámův fanatik za volantem desetituny naloženou TNT. Pekelný stroj odtikává poslední vteřiny (pozná se do podle obrovského červeného displeje). Lidé přihlížejí a volají: Kde je Arnold? Kde je Bruce? Po Schwarzeneggerovi a Willisovi se zem slehla, protože Hollywood začal filmovat příběhy na téma Jak chudá dívka k štěstí přišla a My veselí kumpáni.

Nezoufejte, občané!
Naštěstí je zde bdělá stráž za volantem OT64. Ta spatří řítící se kamion a jakmile je schopna rozeznat bělmo oka fanatikova, aktivuje rychlostní skříň Praga Wilson a OT64 se dá do pohybu. Je to jako když brankář Dominik Hašek lape rozstřel. Fanatik vlevo, OT64 vyráží k Muzeu. Fanatik zamíří vpravo, OT couvne k nádraží. To je výjev podle scénáře "pohyblivý taran".
Teď jde o to, kdo se pod něj podepíše. Tvrdík nikoli. Ani Šedivý se k autorství nehlásí a naznačuje, že je to story z tvůrčí dílny vnitra. Uvidíme, kam přiletí Stanislav Gross svou helikoptérou, aby svolal tiskovou konferenci. Čekal bych ji ve čtyři ráno, na vrcholku palebného srubu Hanička.
Aston


FLASH: Miloš Zeman promluvil v televizi
Úterý 2.10., 19.15 Miloš Zeman sdělil, že obdržel informace, že v nejbližších dnech nebo v nejbližších hodinách dojde k operacím v rámci mezinárodního boje proti terorismu. Vyjádřil stanovisko vlády české republiky:
Nejpozději po 11. září se svět rozdělil na dva světy, na svět individuální svobody, úcty k životu a toleranci, na svět lidí kteří vyznávají nenávist, pohrdání lidským životem a fanatickou podporu nejrůznějších náboženství nebo ideologií s touhou vyhladit nevěřící. Česká republika se musí rozhodnout, na které straně stát, a rozhodnout se musí ne slovy ale činy.

Ustupovat teroristickému agresorovi se nevyplácí.
Kdyby byl Adolf Hitler napaden v roce 1936 kdy obsazoval Porýní, byl by konflikt krátký. Po Mnichově by sice byla válka, ale počet ztrát by byl nižší než jaké byly ztráty po roce 1939. Proto je vláda připravena poskytnout účinnou pomoc spojencům - ve svém vlastním zájmu. Konkrétně se jedná o nabídku o vyslání polní nemocnice, protichemické jednotky a 6 brigády speciálních jednotek. Zeman připomněl, že jednotka zvítězila v soutěži NATO a sdělil, že spolu s ministrem obrany ji ve čtvrtek v Prostějově navštíví.

U určité části veřejnosti vyvolá toto stanovisko odpor, řekl Zeman. U pravicových extremistů, která Ládina považují za hrdinu. Vyvolá odpor u levicových extremistů, kteří sice říkají že litují obětí, ale říkají, že se s teroristy má vyjednávat. S teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje, řekl Zeman. Bojuje se i s jejich ochránci. Vláda české republiky není vládou extremistů a není vládou zbabělců. V nastalých chvílích se jí nebudou třást kolena, řekl Zeman závěrem.
Volný zápis projevu M.Zemana


HUDBA A ZVUK:
forbína technika pomáhá kultuře
přípodoteky Záchrana kulturního dědictví; Varhanní koncert dlouhý víc, než půl století; Matuszek zpívá Matouška; Barokní podvečery; Martinů Hry o Marii
recenze Vivaldi Concerti da camera III. (Krček); Mozart: Eine kleine Nachtmusik, Divetrtimento in D, Čajkovskij: Serenáda pro smyčce (Vlach)
ftipy? pouhá jenom pravda
Něco málo o loutně s Evangelinou Mascardi
HISTORIE: Příběh Ježíše Krista
Co o něm víme? V další historické prezentaci projdeme příběh Ježíšova života, poznáme okolnosti jeho zrazení, soudu a muk a podíváme se, co následovalo. V dnešní době je taková připomínka obzvlášť aktuální.
Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: