NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Čtvrtek 4.10.2001
Svátek má František

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

POLITIKA: US uspořádala Eurovikend

POLITIKA: Pranýř nepravostí

POLITIKA: Monika jako Monica?

KOMENTÁŘ: Premiérův projev

ŠAMANOVO DOUPĚ: To sklo se nerozbije

RODINA A PŘÁTELÉ: Terorista v domě

PSÍ PŘÍHODY: Příliš mnoho kostí najednou

RUSKO KONTRA ŽELEZNÝ : Zloděj křičí, chyťte zloděje

ŽERTEM: STAŘENKA

ZDRAVÍ: Zamyšlení lékaře pojišťovny nad právě skončenou letní turistickou sezonou

PENÍZE: Jak katastrofická je katastrofa?

LIDÉ: Zdálo se, že vůbec nezná strach

ČTENÁŘSKÁ ÚVAHA: O kom to pan prezident vlastně mluví?

KOSMONAUTIKA: Lunární ústava a Listina práv

ZDRAVÍ: Lze se vyhnout Alzheimerově chorobě?
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus

4.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Svoboda si vzal na paškál Zemana (E.)

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové br>volební flinty - stále zdokonalovaní
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?


K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Ministr školství Eduard Zeman slíbil vysokým školám na rok 2002 o dvě miliardy navíc, přijmou-li o deset procent studentů víc. To druhé se stalo, to prvé ne a "Cyril Svoboda je naprosto zděšen".
Nedovedu posoudit, do jaké míry je zděšení pana Cyrila Svobody oprávněné a do jaké míry kalkulované. Jak všichni víme, pěkné jsou sliby a nepěkná je rozpočtová realita, i když - na druhou stranu - důvěryhodnost a splněné sliby, případně nedůvěryhodnost a nesplněné sliby jsou spojené nádoby. Jako prodej českých vojenských letadel a koupě amerických vojenských letadel, jak to hezky vysvětlil Colinu Powellovi Jan Kavan.

Eduard Zeman prostě nedovedl vyřešit kvadraturu kruhu, jak učiniti školství bohatším - bez peněz.

Proti zdánlivě jednoduchému řešení, totiž zavedení takového školného, jež by pokrylo alespoň část nákladů, se konala v úterý v Praze demonstrace. Spatřeni na ní byli matadoři z komunistického Džbánu, studentů nebylo. Což nic neznamená, protože studenti jsou pochopitelně proti školnému.

Jeden studentský argument je bezpochyby legitimní: říkají, že nevěří, že by se školné skutečně dostalo do školství. V našem neprůhledném rozpočtu jde zoufale vysoké procento na tak zvanou záchrannou sociální síť, která není v mnoha případech záchrannou sítí, ale nestydatým sociálním podfutrováním, zaručeným základem příjmu, který se po pár kšeftících a melouších neliší od poctivé mzdy odkroucené po osmihodinové šichtě ve fabrice.

Požadavek ale nezní: učiňte rozpočet průhledným a pak přistoupíme na školné - pokud bude mít za následek zlepšení kvality vysokého školství i otevření dveří všem zájemcům o vysokoškolské vzdělání. Takto podmínky nejsou stanoveny. Prostě - školné ne, bezpodmínečně ne. Je to "novodobá Berlínská zeď", zaznělo na Václavském náměstí.

Jde o čtrnáct tisíc ročně. To je "Berlínská zeď", když jde o získání vzdělání a kvalifikace po zbytek profesního života. Ve státě, kde se ročně prosází v hracích automatech a Sazce přes 50 miliard korun.

Aston


HISTORIE: Příběh Ježíše Krista
Co o něm víme? V další historické prezentaci projdeme příběh Ježíšova života, poznáme okolnosti jeho zrazení, soudu a muk a podíváme se, co následovalo. V dnešní době je taková připomínka obzvlášť aktuální.Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: