NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Úterý 9.10.2001
Svátek má Štefan

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

KONFLIKT: Ozbrojené síly a bojová technika Afghánistánu

ÚVAHA: Evropská unie - záštita svobody?

MÉDIA: Podivuhodná náhoda na stránkách MF Dnes

ŠAMANOVO DOUPĚ: Kéž bychom byli!

PENÍZE: KCP říká - Datek by měl mít českou licenci

POLITIKA: Čtyřkoalice se musí vyhranit

RODINA A PŘÁTELÉ: Faunovo velmi pozdní odpoledne

PSÍ PŘÍHODY: V roli turistické atrakce

LETECTVÍ: Gripeny? Sem s nimi!

SLOVENSKO : Teror začíná u nečistých peněz

ARCHITEKTURA: Pražský hrad - změny v roce 2001

ZE ŽIVOTA: Trak, ja a Amerika 1.

ZDRAVÍ: Marihuana a kokain: nový objev může ovlivnit léčbu závislosti

STAROST: Terorista je v Ruzyni!

ŽIVOT: A bude hůř...
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus

9.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Podpora veřejnosti ano, ale...

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
pokrytologie - globální politická věda
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?


K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Podle čerstvého výzkumu veřejného mínění jsou dvě třetiny našich občanů pro zásah proti teroristům, rozumějme pro zásah v Afghánistánu, ale 43% jsou proti tomu, aby se ho zúčastnili naši vojáci. Aktivní spoluúčast schvaluje jen 37% ano a 20% neví. Většina Čechů, celých 62%, se bojí.

Nemá smysl přeceňovat ta čísla. Je to jen výzkum veřejného mínění. Co by udělal - dejme tomu - s českou náladou teroristický útok na sportovní halu plnou hokejových fanoušků? Zalezli bychom do boudy, nebo bychom vycenili zuby a dali se do rvačky? Upřímně si přeji, aby k takovému pokusu nikdy nedošlo.

Přesto se zde nabízejí různé interpretace zjištěných čísel. Nasnadě je lamentace nad českou zbabělostí - nezúčastním se jí. Je třeba vidět, že jsme se ocitli ve zcela nové situaci, v jaké jsme ještě nikdy nebyli. Máme přemýšlet a jednat doslova ve světovém kontextu. Nemáme tuto dějinnou zkušenost. Nedá se čekat, že reakce naší veřejnosti bude stejná, jako reakce veřejnosti státu, který se pohybuje na světové scéně odjakživa, ať malý nebo velký.

Podstatná je reakce politické reprezentace: třebaže padlo několik verbálních faulů, drží se obdivuhodně. S trochou nadsázky se dá říci, že politici teď - v této konkrétní situaci - hrají vyšší ligu, než veřejnost. Proto je tak důležité, aby více s veřejností komunikovali, aby k ní hovořili.

Václav Havel dnes hovořil v Radiofóru s Petrem Nováčkem a Janem Pokorným. Jistěže se vystavil i verbálním útokům ze strany posluchačů - jenže jiná cesta není, než komunikace. V takových dnech jako jsou tyto by měli být státníci s lidmi víc, než kdy jindy. Churchill i Roosevelt si na to za války našli čas vždycky... A toto je válka, to je třeba si uvědomit.

Aston


NÁBOŽENSTVÍ: Co je islám?
Alláh je Alláh a Muhammad je jeho prorok... Odkud Muhammad přišel, kdo to byl, z jakých zdrojů čerpal a jak se stalo, že se jeho učení rozšířilo po celém světě, to se dozvíte v další ukázce z historické encyklopedie, vydané Reader´s Digest. Zde máte v kostce to, co potřebujete vědět k lepšímu pochopení toho, co se děje dnes ve světě.Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: