NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Středa 24.10.2001
Svátek má Nina

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

MROŽOVINY: Bulíci prohnaného sedláka Fencla

VÁLKA O TELEVIZI : Železný vyhrál první kolo na body

SPOLEČNOST: Loajalita a konservatismus

KONFLIKT: Lidská duše, běženci a afgánská přítomnost

TERORISMUS: Je třeba ho popřít, ne vykládat o potírání bídy

RODINA A PŘÁTELÉ: Dopravní změny na Smíchově

PSÍ PŘÍHODY: Zachráněný srnec, dramatický námět

ŽIVOT: Pozor, zlý stopař!

MEJLEM: Ohlasy a komentáře

PŘÍRODA: Ohrožené mořské Eldorado

ŠKOLSTVÍ: Pedagogové mimo mísu

ŽIVOT: Poslední dopis totálně nasazených přátel

ÚVAHA: Proč je smutná povídka lepší než veselá ?

OHLAS: K mediálním kampaním

POLITIKA: postoj k volbě prezidenta
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus

24.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Zkouška inteligence pro Zemanovy ministry

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!


Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
pavředy - pavěda a pověry šířené médii
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?

K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Když mohl pan prezident žalovat firmu za obsah billboardu, proč by nemohl premiér žalovat noviny nebo časopis? Žaluje ministr Březina, bude žalovat Zeman. Proč ne?

A přece je to pozoruhodný případ.
Týdeník Respekt obvinil vládu z podpory korupčního prostředí. No, když se dozvíme, že poskok StB ministr Jan Fencl si naspořil 30 milionů na spekulační nákup pozemků a když čteme o případu Český dům, kde se zapletl pro změnu Jan Kavan a konec konců, když si vzpomeneme na Bamberskou aféru, asi máme právo si myslet o čistotě rukou leckterých pánů všelicos. Ale budiž, žalovat má právo každý, proč ne ministr nebo premiérministr?
Zeman však řekl:
"Členové vlády kromě toho podají samostatné oznámení, kde se budou domáhat příslušné finanční náhrady, aby konečně Respekt zanikl..."

Tady Zeman ze sebe vyplivl likvidační záměr vůči týdeníku, který si skutečně získal respekt nezávislého, vůči vládě kritického média. Jemu zřetelně nejde o obhájení údajné cti. Jemu jde o zničení politického týdeníku. Nemůže založit cenzurní úřad. Tak chce týdeník finančně zničit. Za tím účelem odhadl čest svých ministrů na deset miliónů korun. Kdyby se konala dražba cti ministrů, myslím, že by se v Zemanově partě našel nejeden, který by neutržil ani bůra, natož deset milionů. Je to suma odpálená od boku. Smyslem toho gesta je přinejmenším zastrašení Respektu, aby měl před vládou respekt. Takové počínání si respekt nezaslouží.
No a když už dostal Zeman tu svoji antižurnalistickou koliku, šlo to s ním horem dolem a pochvístal v žurnalistice kdekoho. V souvislosti s MfD se zmínil o redaktorech "kteří působili v normalizační Mladé frontě Dnes a lezli do zadku Sovětskému svazu a opěvovali jeho vědu a techniku."

Svatá pravda - a zlatá slova! Ti padouši sloužili v normalizační Mladé frontě ve stejné době, kdy Miloš Zeman s obnošenou komunistickou legitimací v šupleti sekal dobrotu v normalizačním Výzkumném ústavu ekonomiky (přirozeně socialistické) a v Prognostickém ústavu (přirozeně zaměřeném na prognózy socialistické budoucnosti, jinak by ho komunisté neplatili). Bývalý komunista Miloš Zeman s Miroslavem Šloufem za zadkem má pramalé právo někoho takto osočovat, on neběhal po Brdech se samopalem v odbojové skupiny Freedom Heroes.

Ale, na druhé straně, Zeman je Zeman, a on - jak bylo mnohokrát řečeno - rychleji mluví než myslí. Minulý týden dobře hovořil, když se obul do komunistických poslanců, když ho interpelovali v parlamentu a hovořil o "řevu dinosaurů v bažině". V této souvislosti řekl "do prkýnka" - kdyby řekl "do prdele", bylo by lépěji.

Je to tak, Zeman je Zeman. Teď bude zajímavé sledovat, kdo se k žalování Respektu připojí. Fotbalista Březina jistě nasadí spurt na bránu, možná i Fencl a pojede v bavoráku s majákem a možná i cestou nechá někoho přejet a pak zase od nehody ujede. Že by ale - tipuju si... se k likvidační denunciaci snížil Dostál? Kužvart? Tvrdík? Gross? I na Grégra budu zvědav.
Bude to takový malý test inteligence.
Nehledě k tomu, že vládní pokus o likvidaci vzpurného média jistě vzbudí pozornost v civilizovaném světě, kde svobodu tisku pokládají za pozitivní hodnotu.
Aston

Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: