Úterý 13.11.2001
Svátek má Tibor

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

KOMENTÁŘ:Rozpočet a Zemanova prostořekost

ŠAMANOVO DOUPĚ: Oblbováci

ROZHOVOR: S tvůrcem očekávaného dokumentu KOCOVINA

POLITIKA V CIZINĚ: Australské volby.

TÉMA: Chtějí naše školy produkovat mnohoučené hlupáky? (1)

RODINA A PŘÁTELÉ: Již jednou viděno? Nejednou zažito!

PSÍ PŘÍHODY: Být seladon, to dá fušku

UMÉNÍ: Výtvarný šperk - Jaroslav Kodejš

ARCHITEKTURA: Šikova kontextuální architektura

SLOVENSKO : Stalinista vycenil zbytky zubů na minitalibanistu

HUDEBNÍ RECENZE: Fontanela

PENÍZE: Kolik stojí rande

KOMENTÁŘ: Vyloučení

K DISKUSI: Dvanáct rozhněvaných mužů

ZDRAVÍ: Sexuální život slavných - Napoleon Bonaparte
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus

13.11. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Konstruktivní návrh: zaveďme ministerský stejnokroj!
(eff)

Uvažujete o DIGI?

Servery Grafika a Digineff připravují předvánoční akci: jde o celodenní seminář. Dopoledne to budou srozumitelné přednášky usnadňující orientaci v produktech; odpoledne individuální konzultace s předními odborníky Janem Březinou a Ondřejem Neffem. Je možný i nákup vhodného přístroje se slevou. Informace o detailech jsou zde.
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
troskovny - lebky SUPERmozků
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?


Teodor Pištěk se už jednou osvědčil coby návrhář stejnokrojů - když oblékl Hradní stráž. Měl by vymyslet i kroj pro naše vysoké státní úředníky, přinejmenším pro ministerského předsedu. Zatímco pro hradní stráž šel za inspirací do Hudebního divadla v Karlíně na některou z Offenbachových operet, pokud jde o tuto zakázku, inspiračně by mohl posloužit Švanda Dudák. Dokonce i ty dudy by byly vhodnou rekvizitou, oficiálové by je mohli elegantně třímat pod paží, jako dříve nosili hodnostáři mečík nebo kordík.

Když takový Miloš Zeman přijede do New Yorku a jedná s papaláši, ba dokonce ho přijme i prezident Bush v Bílém domě, je poněkud handicapován tím, že má na sobě sako a kalhoty a na nohách polobotky. Když totiž v Bílém domě přijmou Arafata v jeho palestinském šátku, nikdo se nediví zvláštnostem jeho vystupování. Když přijmou Eskymáka v kožichu a křováckého náčelníka s kostí v nose, taky se nikdo nediví. Ale když přijmou někoho oblečeného evropsky, a on se chová jako Švanda Dudák, vede to k podivení a ke zmatku. Právě od toho zmatku bych rád odpomohl svým návrhem: kdyby měl Zeman na sobě modrou kamizolu se zlatými knoflíky a žluté kalhoty a holínky, na hlavě beranici a pod paží dudy, mohl by si říkat co chce a jistě by měl velikánský společenský úspěch.

Teď se hodně spekuluje o tom, že se Zeman stane prezidentem, pokud ODS vyhraje o fous volby a bude potřebovat podporu sociálních demokratů a podle principu něco za něco by se tudíž mohl dostat Zeman na Hrad. Pak by ovšem byla kacabajka a žluté kalhoty a dudy absolutní nezbytností.

Hodnotící zpráva Evropské komise
Dnes má Evropská komise schvalovat hodnotící zprávu a má ocenit integrační úsilí uchazečských států. Nemá smysl to ironizovat a přirovnávat k vysvědčení ve škole. Už na úsvitu integračního úsilí bylo správně připomenuto, že Česká republika chce vstoupit do EU a nikoli EU do České republiky. A navíc, opět připomeňme, Evropská unie po nás nechce, abychom chodili po rukou nebo seděli na stromě a kukali: chce kupříkladu, aby soudy pořádně soudily, což my chceme taky, aby státní správa řádně spravovala, což my chceme taky, a aby tu nebyla korupce, což je i v souladu s naším přáním, pokud ovšem nejsme majiteli ruky beroucí. Podle předběžných informačních průsaků bude zpráva nevlídná právě v tomto bodě - že vláda nedokázala zvládnout korupci.

To bude zajímavé, až bude Respekt a jeho šéfredaktor Petr Holub stát před soudem a zodpovídat se z článku o Zemanově vládě a korupci, že -jak očekávám - v důkazech svědčících ve prospěch strany žalované (tedy Respektu) bude oficiální dokument Evropské komise. Ona ta zpráva, jak to tak vypadá, hovoří ve stejném duchu, jako žalovaný článek v Respektu.

Je tu ještě jedna možnost: že Zeman zažaluje rovnou Evropskou komisi.
AstonAlmanach tajemna, kniha z produkce Reader´s Digest, přináší další ukázky. Tentokrát to nejsou žádné dávné příběhy - vždyť vidění George Washingtona ovlivnila moderní dějiny... Kdo byl Červený muž, který varoval Napoleona, měl také Winston Churchill svoje tušení, anebo ponechával tuto vlastnost svému úhlavnímu nepříteli Adolfovi Hitlerovi? Šest kapitol, šest poutavých příběhů obsahuje ukázka z Almanachu tajemna.
(Inzerce)

HUDBA A ZVUK:
forbína církevní hudba dnes a zítra
přípodoteky nevážná hudba v Haz; Co doporučuje pán Širokého dvora k vánocům..; Medaile J. Bělohlávkovi
recenze Czech Contemporary Cello Music (Hošek); Arias: Händel, Mozart, Meyerbeer (Vernerová)
ftipy
Vážná hudba na cestě k popularitě se značkou Supraphon a s Vladanem Drvotou
Rubriku řídí Lubomír FendrychDalší články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: