Pondělí 19.11.2001
Svátek má Alžběta

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

KONFLIKT: Al Kajda se stahuje do hor

POLITIKA: Dlouhá vyjednávání s nejasným koncem

MROŽOVINY: Intelektuálové

POLITIKA: O pláči Ústavy české

ZAMYŠLENÍ: K 17. Listopadu 2001

RODINA A PŘÁTELÉ: Okamžiky dálničního zoufalství

PSÍ PŘÍHODY: Nastal čas zimních pneumatik

SLOVENSKO : Internetová lumpárna

SAKRYŠ: To byl cirkus!

CO KDYŽ TO BYLO TAKHLE: Havárie ponorky Kursk

ČAJNÍK: Já jen projíždím

ZDRAVÍ: Sexuální život slavných – Král Karel II.

NOVÁ KNIHA: Utřete tělesné šťávy

SVĚT: Pákistánská domácnost

PENÍZE: Životní pojištění jako daňový nástroj
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus

19.11. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Slavení 17. listopadu? Není důvod.

Uvažujete o DIGI?

Servery Grafika a Digineff připravují předvánoční akci: jde o celodenní seminář. Dopoledne to budou srozumitelné přednášky usnadňující orientaci v produktech; odpoledne individuální konzultace s předními odborníky Janem Březinou a Ondřejem Neffem. Je možný i nákup vhodného přístroje se slevou. Informace o detailech jsou zde.
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
Pondělní povzdech: Z ostudy kabát nemaje, nemohu omezit výdaje
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?Z jistého hlediska skutečně není důvod ke slavení: 17. listopadu 1989 jsme nastoupili cestu k návratu do normálních poměrů. Uvědomil jsem si to při poslechu páteční rozhlasové debaty Jany Klusákové s Markem Bendou a Janem Burianem. Pak volali posluchači a jeden rozhorlený soudruh přišel s nápadem, že by se nemělo říkat revoluce, ale kontrarevoluce. No ano, kdyby soudruzi zvítězili, honili by kontrarevolucionáře do koncentráků a na popraviště.

Ale co to tedy proboha bylo? Revoluce?
Francouzská revoluce byla revolucí - smetla způsob správy státu, který už nemohl zemi nic poskytnout. Americká revoluce smetla koloniální závislost. Jenže to co se stalo u nás, to nebylo nic jiného než to, že byli vyhnáni zmetci, kteří využili mimořádné situace po válce zaprodali zemi sovětskému Rusku. Nic jiného se nestalo. To co je dnes, to je prostě normální stav veřejných věcí. Nadáváme, máme blbou náladu, spíláme politikům - to všechno je normální.

Ještě že ty politiky máme - dobře se na ně nadává! Ne že by nebyly důvody. Ale když se tak ohlížím po uplynulých létech, vybavuju si , kolik neserióznosti a zlodějství a falešnosti je mezi lidmi. Jen v oblasti kde se bezprostředně pohybuji - to je sci-fi: kolik je tam případů, že se kamarádi navzájem okradli. Přitom šlo o podnikání menší než malé. Je to jen ukázka toho, co funguje ve velkém. Tahle atmosféra nesolidnosti, to je vůbec to nehorší, co nás sužuje 12 let po sametové... sametovém návratu k normálnímu stavu. Jestliže cesta do suterénu trvala od roku 1938 padesát let, cesta zpátky do přízemka bude trvat přinejmenším taky tolik. Máme skoro čtvrtinu za sebou. Chválabohu za to.

Originální připomenutí 17. listopadu
Neuvěřitelný případ zaznamenalo brněnské vydání deníku iDnes. Policie obvinila dvaatřicetiletého faráře Vojtěcha V. Protivínského z Rakvic na Břeclavsku za hanobení národa, rasy a přesvědčení. Stíhán je za to, že loni při volbách do Senátu velmi ostře vyzval občany, aby nevolili KSČM, píše i-deník. Takže vězte, že komunisté jsou něco mezi rasou a národem.

Neuvěřitelný na tom je fakt, že drzé trestní oznámení vzala policie vážně. Gross by měl vzít helikoptéru a zaletět na jižní Moravu a vysvětlit policajtům, že je rozdíl mezi členy rasy či národa na jedné straně a členy politické strany na straně druhé: do strany vstupujeme dobrovolně, ze své vůle. Členy národa nebo příslušníky rasy se rodíme.

Pitomci se taky rodíme. Padouchy se ale stáváme. Těžko říct, k čemu došlo na jižní Moravě v tamním policejním sboru.
AstonAlmanach tajemna, kniha z produkce Reader´s Digest, přináší ukázky do čtveřice. Je to sem kapitol z knihy, která je skutečnou faktografickou encyklopedií všech záhadologických témat. Tato ukázka se zabývá příšerami, tedy bytostmi, které s námi snad sdílejí tuto planetu.
(Inzerce)
Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: