Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 19.10.2002
Svátek má Michaela
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: I ten bezmocný hlas znamená mnoho
 >Boj o ADSL - zeptali jsme se Českého telekomunikačního úřadu a alternativních operátorů na to, co vás nejvíce zajímá
 >FEJETON: Bosenské majky
 >PENÍZE: Od magnetu k čipu
 >HISTORIE: Hrob neznámého vojína
 >VÍKEND: O chalupách a chalupářích
 >POSTŘEH: Vibráto
 >INFO: Kam za básněmi a písněmi?
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >ZE ŽIVOTA: Zkušenost
 >NÁZOR: Konsenzuální hlava státu
 >ZEMĚDĚLSTVÍ: Palas - povodně jsou překážkou restitucím
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě k McDonaldovi a o cestě k ráji
 >PSÍ PŘÍHODY: Podivné setkání na ranní procházce
 >HISTORIE: Water-Loo (aneb Císařovy nové hemoroidy, Díl 3.)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
19.10. NÁŠ RYBNÍK: Všude jsou, všude jsou...
JITA Splítková

Otevřela jsem kaslík a kupodivu se na mně nevyvalily ani složenky a ani reklamy na zboží... schránku jsem měla přeplněnou reklamními letáčky kandidátů do senátu a do komunálních voleb. Nejsem určitě sama, na koho už dva dny z křídových papírků jukají, zvolení chtivé tváře - známé i neznámé.
Někdo tyto reklamy možná hned vyhodil, jiný pečlivě studuje. Studium i zdánlivě nezajímavých věcí se vyplatí, mohou zde totiž být zašifrované údaje. Nevěříte? Přečtěte si letáky znovu! Najdete tam následující:

1. Skoro všichni kandidující se na nich přiznali a nepřímo nám tak sdělili, že opravdu na filmu Muži v černém něco je (i na těch zprávách o tom, že světu vládnou ufouni) - oni totiž mnozí různě modifikovaně píší - Jsme lidé jako vy.
To mě tedy potěšilo, že jinoplanetníci jsou lidé jako my a hrdě to píší. Dodnes jsem si myslela, že by mohli třeba mít čtyři ruce... a ono ne, oni jsou jako my... kterého, či kterou si vybrat, když jsou všichni jako normální člověk? Není to nakonec (o hrůzo) jedno? Co když jsou sice všichni jako my, ale sobě si nachlup podobní?

2. Další zajímavostí předvolebních letáčků (i velkých letáků ve formě novin) je, že pokud tam zvolení chtiví předvádí svoji rodinu - nikdo neukazuje svoji tchýni. :-)

3. Nesmí se také zapomínat na módu posledních let - odlesk slavných - využívají toho i kandidáti (jak na senátory, tak do komunálních voleb). Herci, zpěváci, spisovatelé... píší proč podporují toho dotyčného - třeba hudebník Vladimír Merta napsal pro sexuologa Weisse: Senátoři nechť se jmenují, sponzorují a prosazují sami. Není-li naděje na zrušení této senilní instituce, nechť v ní alespoň zasednou přátelé odlišných názorů, ale pevných způsobů a předvídatelných gest. Kupčení a lascivní čachry nechť nepřebijí ducha noblesy, prodchnutého patřičnou mírou zahálky, velkorysosti a erotické energie. Bez ní si vášnivého diskutéra Petra Weisse nedovedu představit. Ať mu to v lavici hezky stojí.
Tak nevím, kdo se tady zbláznil.

Toliko (raději) k volební kampani.

Praha, jako ostatně vždy, má i svoji třešničku - druhou politickou "stranu jednoho muže" - ten na rozdíl od svého bývalého šéfa Klause nic nezastírá a své jméno umístil i do názvu strany Demokraté Jana Kasla. Takže Kasl - bývalý pražský primátor, když pár dní před parlamentními volbami řekl ODS ... bylo to krásné a bylo toho dost a ještě: já se vrátím, vrátím se zas... nelhal - vrátil se - škoda, že politici plní jen takovéto sliby :-( .

Škoda, že jinoplanetníci přeci jen nejsou lidé jako my - člověk, tedy normální člověk, má také v sobě něco jako čest, stud a nemá takový žaludek jako oni...

EDDA - JITA Splítková


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: