Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 17.2.2003
Svátek má Miloslava
  Výběr z vydání
 >NEZAMĚSTNANOST: Ordinuje vláda ten správný lék?
 >POLITIKA: Užitečná krize - víme více o NATO
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Sokolovo smíření
 >POLITIKA: Komunisti nám zvolí prezidenta
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Sbohem iks-béčko
 >PSÍ PŘÍHODY: Pokus se šťastným koncem
 >OSOBNÍ ÚDAJE: Zrušte zbytečný úřad
 >POOHLÉDNUTÍ: Předávání žezla
 >LIDÉ: Kdo je Salem Fayad?
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (1)
 >REAKCE: Nestalo se nic tak zvláštního.
 >MÉDIA: Dobrá Rada nad zlato
 >PRAHA: Hala patrně bude!
 >LITERATURA: Úchyl, vojákyně a pan nakladatel
 >CHTIP: Návrh na prezidentskou standartu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
17.2. RODINA A PŘÁTELÉ: Sbohem iks-béčko
Ondřej Neff

Od pondělka jezdí trasa B z konečné na konečnou, přestože nezastavuje ve všech stanicích. Například bude až do 10. března projíždět stanicí Národní třída. Bude zastavovat na Můstku, kde se dá přestoupit na trasu A.

Jedna z mých posledních jízd "iks béčkem" byla poznamenána "výjevem". Bylo to před týdnem, v úterý 11. února. Jel jsem na Florenc, kde se konal v hotelu Hilton "večer profesionální boxu" (pochopitelně jsem tam jel čumět, nikoli boxovat). Brzy po tom, co se souprava hnula ze stanice u Masarykova nádraží, nějaká žena,kousek ode mne, začala ječet,.že tu jsou kapsáři. V přítmí nastala strkanice. Kapsáři, pokud to šlo sečíst, byli tři, v klidu vystoupili na stanici Bílá labuť. Nějakému mladíkovi se pokusili vyfouknout mobil, ale žena je vyplašila, takže mobil hodili na zem.

V novinách se občas o takových případech píše a často ten spravedlivý autor článku poznamená, že lidé byli lhostejní. Ono není divu, že jsou lhostejní, taky jsem držel hubu. Oni ti kapsáři byli urostlí ramenatí řízkové s tupými ksichty polodementních zabijáků, kteří bez hnutí oka vám vrazí kudlu do břicha - kvůli mobilu, nebo prostě jen tak. Teď ještě háží kořist na zem, když někdo začne ječet - za pár let budou lidi přinejmenším mlátit. Ostatně, i to se už stává.

Takže "iks béčko" končí, kapsáři nekončí. Budu na "iks béčko" vzpomínat v dobrém - poctivě zachraňovalo situaci, a hlavně - jezdilo často, do té míry často, že v poslední fázi, kdy metro začalo už zase jezdit z Karlova náměstí, pro mě nemělo smysl - tramvají jsem byl na Andělu dřív, než kdybych lezl do díry.

A co když bude zase povodeň? Ne, na to raději nemyslet.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: