Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 20.2.2003
Svátek má Oldřich
  Výběr z vydání
 >VOJENSTVÍ: Zbraň 21 století
 >AMERIKOU: Vzpomínka na Zbiroh (1)
 >ZE ŽIVOTA: Šetřit se musí! Ať to stojí co chce!
 >POLITIKA: Političtí sebevrazi
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Výhody staromládeneckého života
 >PSÍ PŘÍHODY: Blíží se jaro
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Tragédie národa
 >FEJETON: Ať žije HUPS!
 >TÉMA: Máte mobil? Vědí o vás!
 >POOHLÉDNUTÍ: Život jako náhoda? (dokončení)
 >NÁZOR: Proč budu hlasovat proti vstupu do EU II.
 >NÁZOR: Totalita bude bita?
 >GLOSA: Křesťanský metr po Svobodovsku
 >PRAVIDELNĚ MEJLEM: Neff likviduje svobodnou diskusi.
 >ZDRAVÍ: Mozková mrtvice (CMP)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
20.2. NÁZOR: Proč budu hlasovat proti vstupu do EU II.
Miroslav Víška

Jsem rád, že můj příspěvek vyvolal poměrně zajímavou odezvu. Nicméně, mne zarazilo, že většina ohlasů se týkala převážně mé kritiky postoje dvou ze tří nejdůležitéjších států EU Francie a Německa k USA a irácké krizi a prakticky jsem nezaznamenal ohlasy i na podle mne dosti důležitý fakt o odstranění možnosti hlasovat v referendu o EU ze zákonodárství Dánska po té, co na druhý pokus a těsnou většinou byl vstup občany schválen. Tento nátlak EU je podle mne naprosto nepřípustný a měl by nás varovat. Moje obavy potvrdil i pan ministr Cyril Svoboda, když připustil v jednom rozhoru v TV, že to s eventuální vystoupení z EU je prakticky nemožné.
Nicméně důvodů, proč budu hlasovat proti vstupu do EU je daleko víc a dovolte abych vám je prezentoval.
Jedním z nejdůležitějších je naprostá amorálnost EU ve vztahu ke svým členům a třetím státům a i nepřímá podpora terorismu. Jsou to silná slova, ale hned je vysvětlím.
Je naprosto absurdní, jaký humbuk a virvál spustila EU po vítězství strany pana Haidera po volbách v Rakousku a okamžitě uvalila na tuto zemi klatbu a kdybychom žili o pár století dříve, tak by zřejmě vyhlásili proti Rakousku minimálně křížovou výpravu. Já rozhodně nejsem z postavy pana Haidera nějak odvázaný a myslím, že svěrací kazajka by mu slušela lépe, ale myslím, že pokud tak velká část obyvatel dané země cítí, že je něco špatně, tak by se tím měla EU vážně zabývat a ne vyhlásit proti dané zemi sankce za to, že si podle EU zvolila špatně.
Tento postoj většiny zemí EU je právě do očí bijící právě v kontextu dnešní situace kolem Iráku. No on prostě pan Haider nikomu nevyhrožuje zbraněmi hromadného ničení a jen rozviřuje nepohodlné otázky a je tedy velice jednoduché ho zahrnout spoustou urážek a dát ho do klatby.
A v Bruselu se potom můžou pánové z vedení EU poplácávat po rameni a notovat si ,,To jsme to, ale tomu Rakousku ukázali jací jsme to demokrati’’.
A kdo bude příště na řadě, kdo so vám znelíbí pánové z EU?
A bohužel, náš místní hulvát a opilec číslo 1. ve Strakově akademii, mezi dvěma lahvemi s becherovkou vyblekotal nějakou tu sprostotu a souhlas se sankcemi proti Rakousku jenom proto, aby zase postrašil vlastní národ, a ukázal mu nějakého nepřítele a občané se tím pádem nezajímali o jiné, podstatnější záležitosti, třeba neustále se zvyšující schodek státního rozpočtu, který někdo v budoucnu bude muset zaplatit, korupci ve státní správě, popřípadě neustále se zvyšujíci se nezaměstnanost..
Bohužel v tomto případě i USA šlápli podle mého názoru vedle, když souhlasili s klatbou proti Rakousku.
Celý humbuk kolem Rakouska byl o to podivuhodnější, že když se stal ministrem zahraničí Německa pan Joschka Fischer, člověk s prokazatelnými kontakty na Moskvou a východním Berlínem podporované západoněmecké ultralevicové teroristy, tak celá EU mlčela jako zařezaná a ani nepípla, aby si náhodou nerozhádala silné Německo. Přesto, že mnoho lidí vidělo fotografii jak pan Fischer, co by mladík řeže do policisty železnou tyčí hlava nehlava, tak to zřejmě v EU nikomu nevadí. Mě to, ale vadí. Další ukázkou nemorálního postoje EU je neustálá kritika Izraele za jeho postup vůči Palestincům. Je absurdní vyzívat oběť a vraha aby spolu neustále jednali a aby oběť vrahovi neustále ustupovala. Nezapomínejme na naši zkušenost z roku 1938, kdy Hitlerem zfanatizovaní Sudeťáci řádili v pohraničí jako utržení ze řetězu, přepadali a vraždili české vojáky a policisty, civilisty a německé antifašisty. A běda, když dostali přes hubu a pár jich bylo v boji s našimi vojáky zabito, tak jsme byli kritizováni, jak jim chudáčkům ubohým ubližujeme.
Přitom měli v československém parlamentu nejsilnější zastoupení.
V izraelském parlamentu jsou Palestinci zastoupeni rovněž.
EU podle mého názoru i nepřímo podporuje palestinské teroristy. Ptáte se jak? Tím, že neustále poskytuje palestinské samosprávě pod vedením arciteroristy Arafata, mimochodem vycvičeného v bývalé ČSSR v Zastávce u Brna, tučné finanční prostředky na rozvoj palestinské infrastruktury, které jsou naprosto zkorumpovanou samosprávou okamžitě rozkradeny a skončí bůhvíkde a část si najde určitě cestu k těm organizacím, které provádějí sebevražené atentáty. Další část peněz končí v palestinských mediích a školství, kde místní agitátoři již malé děti masírují tím, jaký je Izrael nepřítel, a jak se musí naučit zabíjet Izraelce, a jak ty zatracené Židy nakonec stejně všechny pobijí.
Kde je kontrola hospodaření s fondy EU. Nebo snad pro někoho neplatí?
A jako bych tady cítil závan antisemitismu pánové z EU.
A co ty bestiální vraždy Palestinců, kteří si dovolí nesouhlasit s místními fanatiky a palestinskou samosprávou.
Nesouhlasíš s terorem proti Izraeli a vlastním spoluobčanům?
Bum tady máš kulku do hlavy.
Není málo Palestinců, kteří otevřeně přiznávají, že se pod přímou izraelskou správou měli lépe? Tohle EU nevadí? Kde jsou sankce, silná slova ze strany všemožných komisařů z EU? Když u nás nějaký vylízaný skinhead zmlátí cikána, hned jsme ti nejšpatnější na světě. A pan zástupce EU pro lidská práva už dělá TY, TY TY.
Když mimo jiné popraví veřejně palestinská samospráva člověka, který spolupracoval s Izraelem, třeba i proto, aby konečně přestalo to šílené zabíjení, tak EU mlčí.
A já se ptám, co požadavek zrušení trestu smrti pánové z EU za který, tak rádi napomínáte se zdviženým prstem USA?
Mimochodem, když píši tento příspěvek je 14.00 hod a právě slyším ve zprávách jak nás a další kadidátské státy, kteří si dovolili nesouhlasit s politikou EU s gustem kritizuje a peskuje pan Chirac.
Na to se dá říct jen jedno. ,,Pane Chiracu běžte se už se svou EU vycpat a můžete jít ještě někam jinam’’.
Já nechci být vaším poskokem.
Děkuji pánové, ale do vaší EU opravdu vstoupit nechci.
Podlé mého názoru dělají postkomunistické státy obrovskou chybu, když chtějí hned a rychle a za každou cenu vstoupit do EU. Je velká škoda, že nikoho z politiků nenapadlo dát si tu práci, a soustředit bývalé postkomunistické státy jako Litva, Lotyšsko, a Estonsko spolu s Polskem, ČR, Slovenskem, Maďarskem, Chorvatskem, Slovinskem, Bulharskem a Rumunskem do jednoho bloku, který by vyjednával s EU jako celek, nebo by alespoň blíže koordinoval svůj postup. Tyto státy mají společné zkušenosti, mají k sobě relativně blízko a jako celek by měly podstatně větší váhu než jako jednotlivci, které EU slupne k večeři.
Bohužel, ale z dnešní situace mám pocit, že EU vyznává staré dobré heslo ,, Rozděl a panuj’’.


Další články tohoto autora:
Miroslav Víška

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku