Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 5.3.2003
Svátek má Kazimír
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Dvě poznámky o prezidentské volbě
 >NÁZOR: Jak se budí voliči
 >HISTORIE: Otazníky kolem Stalinovy smrti
 >MROŽOVINY: Spáry amerického orla V
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kamión velký jako Ritz
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak se žije s bolavým palcem od nohy
 >VTÍPEK: Globalizace a vědecký pokrok mění pohádky
 >MÉDIA: Klaus prezidentem mediálně
 >AMERIKOU: Vzpomínka na Zbiroh (5)
 >PACIFISTÉ: Negramotností proti válce
 >NÁZOR: Společenství chudých a pragmatický postup.
 >NÁZOR: Znovu o volbě
 >EKONOMIKA: Pozitivní výhled pro české dluhopisy
 >IRAK " Logika intervence
 >OHLAS: Záhada Klause a mojí dcery

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
5.3. RODINA A PŘÁTELÉ: Kamión velký jako Ritz
Ondřej Neff

V pátek jsem byl v akumulátorovně v ulici Na Valentince (za Smíchovským pivovarem) a nechal jsem si tam nabít akumulátor do auta. Baterka byla úplně vybitá, takže bylo třeba dvojího nabití/vybití. Přijeďte v úterý, řekli mi.
Je to krámek, který mám rád - jezdím tam už spoustu let, fungoval ještě dávno před převratem, a vždycky tam byli na zákazníky slušní a ochotní, což se chválabohu nezměnilo.

Celá ta věc má jedinkou chybu, pokud se dá o chybě mluvit. Ulice Na Valentince je úzká a není tam žádné místo na zaparkování. No a pochopitelně se autobaterii nechci nosit přes půl Prahy, dejme tomu z parkoviště někde u autobusového nádraží.
Tak jsem nechal auto jaksi v druhém pruhu. Přede mnou u pultu byl nějaký pán. Nevadí, počkám.
Brzy po mně přijel jiný pán se starou škodovkou stopětkou a postavil se přede mne, taky do druhého pruhu. Byl trochu nervózní. Prodavač obsloužil pána přede mnou, já mu podal papírek (podotýkám, že jsem ho neztratil, a nedávno jsem neztratil papírek z čistírny! - něco se ve mně děje! já se přerozuju, kuklím se a nakonec ze mne vyletí krásný motýl-pořádníček!), on mi dal baterku, já zaplatil a popadl baterku a šel jsem pryč...
Ještě jsem stačil zaslechnout, jak ten pán říkal, že by chtěl nějakou starší baterku, aby vydržela asi tak do října, listopadu, což je doba, do které by se ta stopětka měla rozpadnout... Podle mého názoru, jak jsem tak na tu stopětkou kouknul, by stačila sada placatých pospojovaných baterií.

No a jdu k autu a koukám, jak tou ulicí Na Valentince přijíždí kamión velký jako Ritz, asi tak dvoupatrový, se světly jak majákové reflektory, asi vedl do Zálivu letadlovou loď Intrepid nebo jak se ty atomové letadlové lodě jmenují.
Uložil jsem baterku, nasedl, nastartoval a vypálil pryč. Napadlo mě, že kamión zbaví toho pána jeho starostí a taky mě napadlo, že bych měl možná zastavit a skočit ještě do toho krámu a upozornit ho, že kupování i jediné tužkové baterie do té stopětky je marná investice. Bylo mi, jako Odyseovi, když proplul mezi Heraklovými sloupy.
Jestli v těchto dnech potkáte placatou stopětku, tak vězte, že asi parkovala v ulici Na Valentince, v druhém pruhu.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku