Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 12.3.2003
Svátek má Řehoř
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Veřejnoprávní televize v EU, proč existují a proč se otřásly v základech
 >POLITIKA: Ten hodný, ten zlý a ten ošklivý
 >TIBET: Symbolika vlajek na radnicích
 >MROŽOVINY: Spáry amerického orla VI
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Cedulí za lepší pořádky
 >PSÍ PŘÍHODY: Pejsek v metru
 >IRÁK: První oběť Blixkriegu
 >FRANCOUZSKÉ POHLEDY: Chystáte se na cestu?
 >POLITIKA: Klaus na hradě je dalším neúspěchem Cyrila Svobody
 >ARCHITEKTURA: Pár poznámek k památkové péči
 >HUDBA A ZVUK: Dvořák autenticky
 >GLOSA: Ubohost některých poslanců ČSSD došla svého konce.
 >MÉDIA: Vláda Vladimíra Špidly má důvěru médií
 >EKONOMIKA: ČNB vyčká se snížením sazeb
 >POLITIKA: Referendum na Maltě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
12.3. GLOSA: Ubohost některých poslanců ČSSD došla svého konce.
Václav John

Hlavním skutečným smyslem hlasování poslanců dne 11.3.2003 o důvěře vládě, alespoň pro mne, nebylo její vyslovení, nebo nevyslovení, ale vystavení vysvědčení osobní kvalitě některým poslancům ČSSD.

Vlastní průběh schůze Sněmovny, včetně všech projevů, byl natolik nezajímavý a formální, že nestojí za jakýkoliv komentář. Nakonec se opravdu jednalo jen a pouze o řešení vnitřních problémů ČSSD.   Tento soubor konkrétních lidí ukázal v předchozích hlasováních o prezidentu České republiky svoji kvalitu. Pro upřesnění připomínám, že v žádném případě nejde o výsledek volby, který byl přijatelný. Rozhodující nebylo, kdo nebyl stoupencem toho kterého politika ČSSD, případně Koalice. Rozhodující bylo, kdo je obyčejným, slušným člověkem, se svým osobním názorem, za kterým je vždy ochoten stát a to dokonce bez jakéhokoliv i jen drobného skutečného osobního rizika.

Každý z poslanců ČSSD, který podepsal kandidaturu pánů Bureše, Zemana, Sokola a pak pro ně nehlasoval, ukázal, že je podlý a zbabělý člověk a to myslím doslova. To už také vůbec nehovořím o případné podpoře kandidátů ostatních stran vládní koalice v dalších kolech po vypadnutí kandidátů ČSSD. O přijatelnosti kteréhokoliv kandidáta všech stran vládní koalice, nebo nepřijatelnosti, měla proběhnout otevřená diskuse a zaznít jasné postoje na zasedání poslaneckého klubu ČSSD, jak na začátku voleb, tak při jejich jednotlivých kolech. Normální člověk, tím myslím zase každého obyčejného, slušného občana České republiky, na dotaz řekne koho snáší, nebo nesnáší, v krajním případě se nevyjádří, tedy nepodepíše. To tito lidé to říci nedokázali a schovali se za tajnou volbu.

Dnes, když museli osobně a veřejně oznámit svůj názor, zklamali znovu a potvrdili svoji ubohost. Nedokázali veřejně a poctivě říci, že nesnáší svoji vládu, potažmo a asi hlavně vedení ČSSD. Sice ji podrželi, ale prokázali, že je postavena i na lidech bez charakteru. Samozřejmě, je jedno jestli mezi ně patří, nebo nepatří, někteří členové vlády. S tím se sice vládnout dá, ale není to nic záviděníhodného. Současná koaliční vláda musí spoléhat nejen na minimální většinu ve Sněmovně, ale i na tuto skupinu poslanců ČSSD.


Další články tohoto autora:
Václav John

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku