Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 17.3.2003
Svátek má Vlastimil
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Já nic, já Železný
 >MÉDIA: Kdo nese odpovědnost
 >MÉDIA: Poznámky k výsledkům stockholmské arbitráže
 >NEVNÍMÁNO: Armáda snů
 >MROŽOVINY: Americký scénář irácké války
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Motorkářský svátek
 >PSÍ PŘÍHODY: Nářek, až srdce usedá
 >POLITIKA: Bránění, strkání a další fauly
 >PROTEST: Euroskeptici nebo tajtrlíci?
 >FOTO: První sobota nového českého prezidenta
 >POLEMIKA: Teorie pustého ostrova
 >POEZIE: Sonet o zbytečnosti básníků
 >FEJETON: Jak jsem podcenil inovaci a tím se přesladil
 >TÉMA: Televizní debaty
 >DOKUMENT: Českému národu přestaly starosti

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
17.3. RODINA A PŘÁTELÉ: Motorkářský svátek
Ondřej Neff

Loni na jaře jsem taky se byl na motorkářské výstavě podívat, jen tak platonicky, bez vážného úmyslu se stát jedním z mužů na dvou kolech. No a pak ten osud s tím vším všelijak zamíchal a motorku jsem si koupil a jezdím na ní, kdykoli to jen trochu jde.

Na výstavě jsem byl letos dvakrát, ve čtvrtek, tedy v den otevření, a v sobotu, s kamarádem Martinem Zhoufem, tvůrcem prakticky všech obálek mých knih v posledních patnácti letech. Protože Martin... Ale nepředbíhejme událostem.

Několik zjištění.
Především, výstavy tohoto typu zřetelně ztrácejí smysl. V sobotu jsme se byli podívat v InoMoto na Džbánu a v podstatě tam člověk vidí totéž jako na výstavě, jenže bez návalu. To je potěšující. Kde jsou ty časy, kdy jsme museli koukat na výstavách na něco exotického nedosažitelného... Když něco chci a mám na to, jdu a koupím si to, tak přirozené to je. Potěšující věc.

Méně potěšující: výstaviště zřetelně ztrácí smysl i svým položením. Není tam parkoviště které by si zasloužilo takové označení a dokonce i příjezdové= komunikace nevyhovují. Vcelku malá výstava motorek vyvolala v okolí výstaviště neprůjezdnou zácpu a jistě i nemálo bouraček. Co stačilo v roce 1891 je beznadějně odbyté v roce 2003 - tím spíš, že sem nevede ani pořádná veřejná doprava. Výstaviště leží na půl cesty mezi dvěma stanicemi metra a tramvaj jezdí jednou za dlouhou dobu - rozhodně to není efektivní veletržní pendl.

Detail závěrem: Na výstavě prezentovala JAWA ani ne prototyp, snad cosi jako studii čtyřtaktního silničního motocyklu 650 ccm. Takovou ubohost jsem snad nikdy neviděl... Dal se pochopitelně posuzovat pouze vzhled... ale ten vzbuzoval smích nebo pláč, podle nátury. Smutný konec blouznění o "rodinném stříbru", které nezaprodáme hnusnému cizákovi: podotýkám, že po převratu byl zájem ze zahraničí... Bývalá enderácká "emzeta" v pohodě vyrábí celkem slušné motocykly. JAWU ale očaroval nějaký mimořádně zlý černokněžník.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku