Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 18.3.2003
Svátek má Eduard
  Výběr z vydání
 >BUSH: Husejn a jeho synové musí odejít
 >EKONOMIKA: Investoři hledají jistotu
 >NÁZOR: Nedemonstruji
 >NEVNÍMÁNO: Oběti a vrazi
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Co zbývá Saddámovi
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Rozpaky nad čištěním bot
 >PSÍ PŘÍHODY: Po čem pátrá Bart
 >POLITIKA: Proč Tvrdík nemluví pravdu?
 >KOMUNIKOVÁNÍ: Čeští mobilní operátoři odhalují svou pravou tvář
 >ARCHITEKTURA: Chcete bydlet v karlínské sýpce?
 >HUDBA A ZVUK: Měříme poslechem
 >POOHLÉDNUTÍ: Krokem do manželství krok do Ameriky
 >NÁZOR: Válka v Iráku budí rozpaky
 >TÉMA:O tramvajích, universitních platech, a přežití
 >NÁZOR: To přece každý ví

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
18.3. BUSH: Husejn a jeho synové musí odejít

Události v Iráku došly k rozhodnutí, kdy je třeba se rozhodnout. Režim slíbil, že zničí svoje zbraně hromadného ničení. Válka v roce 1991 skončila podmínkou odzbrojit. Nejednáme s člověkem, který by chtěl mír. Rozvědka zjistila, že irácký režim drží a uchovává zbraně hromadného ničení. Je to agresivní režim. Je režimem, který ukrývá teroristy Al Kajdy. Tvrdí že dokáží zabít statisíce lidí u nás i v jiných zemích. Přišel den, kdy je zapotřebí něco dělat, a musíme se toho nebezpečí zbavit. Spojené zbraně mohou použít zbraně, aby bránily vlastní národ. Přísahal jsem, že ubráním svoji zemi. Kongres Spojených států v loňském zbraně schválil použití zbraní proti Iráku. OSN se pokusilo vyřešit problém mírovou cestou. OSN bylo založeno proto, aby odvrátila nebezpečí. /.../ Dnes nemůže nikdo říci, že Irák skutečně odzbrojil. Za posledních pět měsíců se USA snažily toho dosáhnout. Někteří členové Rady bezpečnosti řekly, že budou vetovat každou rezoluci, která bude nutit Irák k odzbrojení. Mnohé národy jsou s námi odhodlány bojovat proti nebezpečí. OSN nesplnila svoji odpovědnost. Spojené státy se pokusily přimět diktátora, aby opustil svoji zemi. Husejn a jeho synové musí opustit zemi do 48 zemi.

Chci říci Iráčanům, že pokud budeme donuceni k ozbrojenému konfliktu, je to namířeno proti teroru a ne proti vám. Pomůžeme vás vybudovat nový Irák který bude svobodný. Nebude tam mučení, nebudou tam továrny na jedy. Den vašeho osvobození se blíží.

Vyzývám ozbrojené složky Iráku o spolupráci. Prosím armádu, aby nebojovala za umírající režim. Neničte ropné vrty, je to bohatství vašeho lidu. Válečné zločiny budou potrestány. Nebude možno říci, dělal jsem jen to, co mi bylo přikázáno. Udělali jsme vše, abychom zabránili válce uděláme vše, abychom ji vyhráli. Jediný způsob, jak zkrátit válku, je bojovat naplno a jsme k tomu odhodláni.

Jeho spojenci se mohou pokoušet o útoky. Nemůžeme žít s neustálém nebezpečí. Jakmile bude Husejn odzbrojen, nebezpečí se sníží. Připravujeme se na zajištění míru v Iráku a budeme bránit naši zemi. Rozhodl jsem se, že je zapotřebí zvýšit obranu letišť a pobřeží. Spolupracujeme s guvernéry, aby se zlepšila obrana našeho území. Není možné, aby jakýmkoli způsobem podkopali naše rozhodnutí. Jsme mírumilovní, ale nejsme křehcí, a zabijáci nás nemohou odvrátit od našeho rozhodnutí. Jednáme, protože riziko nečinnosti by bylo horší. Za rok, za pět let by se moc Iráku znásobila. Saddám Husejn a jeho terorističtí spojenci by mohli volit chvíli, kdy by mohli napadnout další cíle. Musíme si uvědomit, jaká je realita. Ve dvacátém století byly pokusy umírňovat diktátory. V tomto století můžeme být svědky zločinů, jaké jsme v minulosti neznali. Byla by sebevražda čekat, až nepřátelé zaútočí. Husejn musí odzbrojit nyní. Věříme, že irácký lid má právo na svobodu. Může se stát příkladem pro celý Střední východ, jak lze žít ve svobodě. Nedosáhneme cíle přes noc, ale dosáhneme toho. Lidská svoboda zvítězila všude, kde se o ni pokusili. Dnes večer Amerika přijme tuto odpovědnost. Bůh chraň Ameriku.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku