Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 20.3.2003
Svátek má Světlana
  Výběr z vydání
 >DOKUMENT: Vláda o situaci v Iráku
 >KOMUNIKACE: Slabina v šifrování
 >TÉMA: Nevěrný manžel Hussein, euro a ropa
 >POLITIKA: K čemu je OSN?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Lázně Irák
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě k zajímavému policejnímu autu
 >PSÍ PŘÍHODY: O mazaném datlovi
 >MÉDIA: Hana Marvanová nemluví pravdu
 >MÉDIA: Jak to bylo se zákonem 301/95 Sb
 >TÉMA: Ochrana investic
 >ZAMYŠLENÍ: Zapomenuté pořekadlo
 >GLOSA: Jmenování a odvolávání ministrů a ústava
 >TÉMA: Německo - mír nebo odveta?
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
20.3. RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě k zajímavému policejnímu autu
Ondřej Neff

Na včerejší článek o autíčku městské policie přišlo několik ohlasů. Nejdřív - a ten nejdůležitější: vysvětlení, jak to vlastně je. "Tyto Smarty od čtvrtka 6. března letošního roku slouží v barvách Městské policie hl. m. Prahy. Prý se ve službách policie osvědčily i v jiných evropských městech. Proto se společnost DaimlerChrysler Automotive Bohemia rozhodla zapůjčit pražské policii ke zkušebnímu provozu dva automobily smart city-coupé v provedeni cure o výkonu 33 a 40 kW." Píše Alexandra Janáčková a posílá i fotku.

Doplňuje i náměstek ředitele městské policie Ludvík Klema:
"Městská policie hl.m.Prahy má na dobu 4 měsíců zapůjčené 2 vozidla SMART k testování těchto vozidel pro pražský provoz ( z pohledu distribuční firmy jejich vlastnosti strážníci při nepřetržitém provozu důkladně prověří ). Městská policie hl.m. Prahy si hradí po tuto dobu pouze spotřebované pohonné hmoty a zatím nehradila ani vozidla, ani jejich vybavení. Zkušební provoz není podmíněn budoucím nákupem těchto vozidel ( ale není ani vyloučen – záleží na zkušenostech a hodnocení našich strážníků ). Dle našich informací jezdí SMARTy ve službách policií, hasičů a dalších „veřejných služeb“ v několika evropských státech ( SRN, Rakousko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko). " A přeje si, aby se sympatie přenesly z autíček na policisty, což si přejeme i my!

Pan Otakar Pitrmuc nám poslal fotku Smartu ve službách italských karabiníků - vyfoceno na ostrově Capri. A pan Richard Habarta narazuil na diskusním fóru jednoho leteckého serveru na fotku policejního Smartu pro změnu londýnské mětské policie! Takže, jak vidět, sympatické autíčko slouží zákonu i jinde než v Praze.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku