Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 20.3.2003
Svátek má Světlana
  Výběr z vydání
 >DOKUMENT: Vláda o situaci v Iráku
 >KOMUNIKACE: Slabina v šifrování
 >TÉMA: Nevěrný manžel Hussein, euro a ropa
 >POLITIKA: K čemu je OSN?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Lázně Irák
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě k zajímavému policejnímu autu
 >PSÍ PŘÍHODY: O mazaném datlovi
 >MÉDIA: Hana Marvanová nemluví pravdu
 >MÉDIA: Jak to bylo se zákonem 301/95 Sb
 >TÉMA: Ochrana investic
 >ZAMYŠLENÍ: Zapomenuté pořekadlo
 >GLOSA: Jmenování a odvolávání ministrů a ústava
 >TÉMA: Německo - mír nebo odveta?
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
20.3. ZAMYŠLENÍ: Zapomenuté pořekadlo
Jan Beneš

Ples je ples, ale postel je postel, dokázaly radívat ještě naše prababičky. Čímž naznačovaly, že chování na plese a chování v posteli se řídí odlišnými pravidly. Toto oblíbené přísloví mé prababičky lze rovněž převést do formy, že ples je ples, ale válka je zase válka.
Což, zdá se, odmítají pochopit například představitelé Francie a sjednoceného Německa, jež právem možno přirovnat k oněm dvěma psychologům z amerického vtipu, kteří kráčí kolem na ulici ležícího pobodaného muže a praví:
"Ten, kdo mu to udělal by potřeboval naši pomoc.!" A jdou dál.
Amerika je od 11. září 2001 ve válce. Stala se obětí válečného aktu s větším počtem lidských obětí i hmotnými škodami, než způsobil japonský útok na Pearl Harbour. Tatáž Amerika, jíž nakonec nezbylo než ukončit Evropou (a především Německem) rozpoutaný malér na Balkáně. Tatáž Amerika bez jejíž účasti v jiné válce, kterou rovněž nerozpoutala, by pravděpodobně pan Chirac v horším případě dnes mluvil německy a v lepším rusky. Tatáž Amerika bez jejíž účasti v té předcházející Veliké válce, kterou si Evropa splichtila, bychom asi neexistovali ani my.
Postoj Francie, Německa i Ruska, zdá se, za mnoha slovy o míru vyjadřovat spíše obavy o osud jejich investic do Saddámova režimu. Bude je nástupnický režim ochoten splácet? Francie navíc zmítána obavami, jak se zachová její, díky benevolentnímu bezuzdnému liberalismu dnes ve Francii žijící sedmimilionová islámská minorita, i tak nahánějící vrásky do čela. Ovládána až příliš zřetelně duchem jež ji proslavil už roku 1938 v Mnichově.
K boji proti Americe nabádá, ve svém plátku Nové Bruntálsko, soudruh Zifčák, alias Růžička. insercí hledá dobrovolníky " obranu Iráku". Snaha šlapat soudruhu Zifčákovi a jeho kroužku na přezky, nejprve přiopravilo o místo v BIS a pak přivedla do basy i kapitána Vladimíra Hučína. Soudruhu Zifčákovi tedy zřejmě, soudě dle té inserce, na přezky dnes nikdo nešlape.
Dnes 18. března se v Plzni sešla členská schůze poboček Konfederace politických vězňů z Plzně, Rokycan a Tachova. Tedy lidé na vlastní kůži zaživší, jak to dopadne, pokud nejsou nepřátelé svobody včas zastaveni. Odhlasovala vyjádření podpory USA. (Taktéž uložila pražskému ústředí, aby vyžadovalo parlamentní slyšení vězně minulosti i přítomnosti Vladimíra Hučína, právem poněkud nespokojeni, že jim za Petiční výbor naší sněmovny v této věci odpověděla komunistka Rujbrová).
Reakce naší politické representace žel vyjadřují stanoviska spíše opatrnická. Není to ostatně tak dávno, co soudruh Šlouf do Iráku (za náš peníz daňového poplatníka) vypravil naši výpravu.
Fungl nová a dosud nevyzkoušená hlava státu se dala slyšet, že náš postoj by měl být v souladu s city a názory většiny obyvatelstva. To prý je, podle TV ze 70% proti této válce. Dnes ráno jsem si pustil na internetu Lidovky. V hlasování tamtéž nabídnutém bylo 358 pro válečné řešení, 301 proti. V této chvíli 20.11 je to 1338 pro 880 proti.
Což mi, vážený pane presidente na tu většinu nevypadá. Měl byste dodavatele svých informací postavit do latě.

Good Luck and Lucky Strike!


Další články tohoto autora:
Jan Beneš

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku