Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 22.3.2003
Svátek má Leona
  Výběr z vydání
 >KONFLIKT: Nejasný cíl je poloviční prohrou
 >ZAMYŠLENÍ: Kdo nevěří ať tam běží
 >UNIVERZITA KARLOVA: V podzemí od středověku k sametu
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Z deníčku Moby Dicka ...
 >HUDBA: Vopice hnojnice - Guano Apes potřetí
 >CHTIP: Pozor ! Pivo obsahuje estrogeny !
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (12)
 >POLITIKA: Proč jsem pro válku v Iráku
 >PROPAGANDA: Goebbels o Spojených Státech
 >NÁZOR: Afgánistán ano, Irák ne ?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Strýc Podger moderuje panelovou diskusi
 >PSÍ PŘÍHODY: Válečné vstávání
 >MÉDIA: Polemika o vině a trestu
 >NÁZOR: e- knihy
 >VÝSTAVA:Zemětřesení - výstava rytin v Karolinu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě  
 
22.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Z deníčku Moby Dicka ...

Týden v Českých Textárnách

Pondělí 17. března 2003

Podle prezidenta Klause by česká politická reprezentace měla být ve vztahu k irácké krizi jednotná. Proto České Textárny získaly státní zakázku k vyjádřením ústavních činitelů! Mgr. Tluč Huba hned nabídl své starší dílko: "Jsme svědky dvou rozdílných pohledů. První chce tento složitý problém řešit silou. Druhá vize znamená dlouhodobou práci založenou na dialogu a vzájemné úctě s našimi iráckými partnery." Jenže to neprošlo. Ale neva. Prodali jsme to Francouzům.

Úterý 18. března 2003

Vyexpedovali jsme celou sadu prohlášení. Pro Sněmovnu: "Parlamentní strany mají k situaci v Iráku různé názory, ale nakonec jsme usoudili, že to ponecháme na vládě. Bylo by dobře, kdyby k tomu zaujala stanovisko." Pro vládu: "Držíme stanovisko parlamentu a neodchýlíme se od něj ani o píď." Pro ministra obrany: "Postoj Česka je jasný. Nevidím prostor, abychom se od přijatého mandátu významným způsobem odchýlili." Pro prezidenta: "Důležité je naše chování, nikoli naše rétorika. Budeme dělat přesně to, co říkáme." Jenom ministr zahraničí bral zboží od konkurence.

Středa 19. března 2003

České vládě jsme dodali další text: "Máme jednoznačný úkol pro naše vojáky: Dělejte přesně to, k čemu máte mandát. Ten je jasný. Odpovídá veřejnému mínění. Máte plnou podporu k humanitární a záchranné akci. Pokud pojmete důvodné podezření o případné přípravě k použití chemických nebo biologických zbraní a pokud by hrozilo ohrožení civilního iráckého obyvatelstva a pokud vás o to požádá irácká vláda, pak nesmíte nereagovat."

Čtvrtek 20. března 2003

Vytvořen další text pro vládu. Tentokrát se České Textárny překonaly: "Nezúčastníme se vojenské operace. Nevyjadřujeme jí plnou podporu, ale neodsuzujeme ji zcela. Plně chápeme akci našich spojenců. Litujeme, že se jim nepodařilo získat souhlas OSN ani náš souhlas. Celá naše politická reprezentace se shoduje v tom, že se v rámci humanitární operace, placené z rozpočtu USA, budeme podílet na obnově Iráku.

Pátek 21. března 2003

Hlavní nápor na tvorbu textů pro státní zakázku pominul. Tvořili jsme je v průsečíku našich názorů, nastavili jsme ve škále hodnocení jistý vyvážený střed. Naši práci jsme řídili i podle zadání prezidenta Klause: "Pro mne je českým stanoviskem kombinace".
Psáno večer: Načež přestaly kecy.

.............................................

(Jména osob, jakož i názvy podniků a institucí zde uvedených, jsou pouhou literární fikcí. Jakákoli podobnost je čistě náhodná.)

Archiv deníčku
Kdo je kdo v Českých Textárnách
Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka můžete posílat na schránku moby.dick@seznam.cz.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku