Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 1.4.2003
Svátek má Hugo
  Výběr z vydání
 >FILM: Pupendo
 >POLITIKA: Špidla nad propastí
 >POLITIKA: "Nerozuměl jsem. Nic jsem neříkal."
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Z hlediska ptactva
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Už jsi vzhůru?
 >PSÍ PŘÍHODY: Psí trumfování
 >POLITIKA: Vláda zrušila kontrakt na stavbu dálnice D47
 >NÁZOR: Strategická analýza irácké války v Ekonomu
 >NÁZOR: Máme opět nadstranického presidenta
 >UVAHA: Musí být ministr odborníkem v daném oboru ?
 >ARCHITEKTURA: Nenasytná krabice - nekonečné interiéry MVRDV
 >HUDBA A ZVUK: Skladatel a jeho řemeslo
 >POLITIKA: Přestaňme švejkovat!
 >EKONOMIKA: Trhy nevnímají ekonomické zprávy - pouze Irák
 >POSTŘEH: O frontě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
1.4. Na stopě Tlustého jevu
(nov)

Válka v Iráku a rozruch kolem prohrané arbitráže s CME odsunuly do pozadí zprávu, že minulý týden šéf poslaneckého klubu ODS Vlastimil Tlustý, který v únoru rozpoutal aféru kolem údajných odposlechů, zažaloval Eurotel.
Reagoval tak na vysvětlení mluvčího Eurotelu Jana Kučmáše, který se pokoušel objasnit, jak mohl Tlustý nalézt v hlasové schránce mobilu zprávu s několikasekundovým záznamem jednání se stěžovatelem, s nímž pár dní předtím hovořil ve své poslanecké kanceláři v Rakovníku. Podle Kučmáše jednou z možností je, že se jednalo o bezděčně odeslaný hovor, který si „adresát“ nevyzvedl a proto se po 10 dnech vrátil do hlasové schránky mobilu.
Toto vysvětlení pobouřilo polance Tlustého natolik, že prohlásil, že Eurotel z něho dělá idiota, který neumí zacházet s mobilem - a podal žalobu.

Ačkoli člověk, který v roztržitosti třeba zapomene zamknout byt a když je na to upozorněn, obvykle se nečertí, že je z něj dělán idiot, který neumí zacházet se zámkem, pan poslanec Tlustý opravdu idiotem není, ale objevitelem jevu, který podle známého astrofyzika Jiřího Grygara jednou provždy změní fyzikální pohled na svět.
Tlustého jev, jak se mu již mezi fyziky říká, se totiž dá beze zbytku jedině vysvětlit teorií superstrun, jež předpokládá existenci 11rozměrného časoprostoru se třemi prostorovými dimenzemi rozbalenými, sedmi sbalenými a jednou dimenzí časovou. K Tlustého jevu pak došlo tak, že se na pár inkriminovaných sekund rozbalily další dimenze a páně poslancův mobil se stal součástí paralelního světa, který má rozbaleny jiné tři dimenze než ten náš.

Tlustého epochální jev tak potvrdil ohromující skutečnost, že existuje 720 paralelních světů, kde se každý z nás 720krát opakuje. Na rozdíl od obyčejných smrtelníků mají ale poslanci problém, neboť si nemohou být jisti, že v těch paralelních světech jsou poslanci za tutéž stranu. V tomto ohledu zpráva, odchycená v hlasové schránce mobilu, ponechala i šéfa poslaneckého klubu ODS v trapné nejistotě. Z toho pramení i jeho neochota spolupracovat s vědci na objasnění mechanismu, který vedl k tomuto unikátnímu propojení s paralelním světem, přičemž spolupráce, která by české vědě přinesla Nobelovu cenu, se nedá vynutit kvůli poslanecké imunitě.

Nu a zkoumání výše popsaného jevu komplikuje také skutečnost, že po jeho stopě se dá jít jenom dnes, kdy je na kalendáři 1. dubna.

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku