Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 18.11.2003
Svátek má Romana
  Výběr z vydání
 >NÁZOR: Dva pohledy
 >ARCHITEKTURA: Hotel Jalta v Praze aneb architektura mezi Moskvou a Bruselem
 >KOMENTÁŘ: Českotelevizní zmatení jazyků
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Svobodu, svobodu!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nechutnost zvaná regiony
 >PSÍ PŘÍHODY: Rvačka se dnes nekonala
 >DOPRAVA: Povinné ručení řidiče je problém na stole
 >MÉDIA: Václav Klaus v Hardtalku
 >FRANCIE: Jeden za všechny, všechny za jeden a dva za čtyřmi
 >EKONOMIKA: Všechny indexy vzhůru?
 >PENÍZE: Mýty stavebního spoření
 >HISTORICKÝ DOKUMENT: 17. listopad - Mezinárodní den studentstva - památka Jana Opletala a dalších českých studentů umučených německými fašisty.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Minicon aneb Končí sci-fi sezóna
 >NÁZOR: Česká ústavní trapnost pokračuje
 >FEJETON: Foto Langhans

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
18.11. RODINA A PŘÁTELÉ: Nechutnost zvaná regiony
Ondřej Neff

Rozdělení světa na DVD regiony je nesmírná techno - nemravnost. Nechápu, že to vlády a mezinárodní organizace trpí. Stručně vysvětlím, oč jde. Na discích DVD se prodávají filmy. Legálně. Koupíte si DVD film a je to totéž, jako kdybyste si koupili knihu. Jenže, když si v USA koupíte knihu a odvezete si ji do Jihlavy, můžete si ji tam číst od rána do večera. Jenže DVD vámi za poctivé peníze koupené v Americe hraje jen na přehrávači, který má nastavený americký region 1. My v západní Evropě jsme region 2. Východní Evropa atd. je region 3. A tak dále. Nemravnost nad nemravnost. Já to americké DVD neukradl, nevypálil, nezkopíroval, já si ho koupil a mám tudíž právo si ho přehrávat na čem chci. Něco jiného si myslí výrobci DVD. Znásilňují mi svobodnou vůli, nutí mě do něčeho co nechci.

Můj přítel Ivan Gentleman Straka objevil a ve svém Gentlemanově deníčku doporučil DVD přehrávač tchaiwanské firmy Matsui (model DVD 225). Mají to v ElectroWorldu za necelé 2000 korun a regiony se dají odstřelit velice jednoduchým vyťukáním sledu čísel na dálkovém ovládání. Bylo to trochu napínavé ho sehnat. V WEW ve Zličíně ho neměli, dali mi číslo telefonu, volal jsem tam, ještě ho neměli, volal jsem podruhé, už ho neměli a nakonec ho Strakovi špehové objevili na Černém Mostě.

A zajímavé je, že ve Francii jsem viděl multiregionální DVD přehrávače běžně v prodeji. Proč se k nám nevozí?
Možná proto, aby, lidé četli zajímavé webové listy, jako je Gentlemanův deníček a Neviditelný pes. Tam se o multiregionálním DVD dočtou.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku