Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 28.11.2003
Svátek má René
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Stát systematicky ničí nemocnice.
 >ŚKOLSTVÍ: Vysoké školy nepotřebujeme?
 >POLITIKA: Blamáž hejtmana Bendla
 >POLITIKA: Irácká otázka
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - ježdění v tramvaji
 >PSÍ PŘÍHODY: Prací pomocník Šogo
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >MEJLEM: Vysněný pravicový politik
 >DOPRAVA: Spolek přátel plavby počítá se zánikem české lodní dopravy
 >GLOSY: Tři příběhy z Česka
 >REAKCE: Česko - pokrytců ráj
 >POSTŘEH: O alkoholu
 >PENÍZE: Finanční plánování podle Sophia Finance II.
 >CHTIP: Ve chvílích upřímnosti
 >CHTIP: Jaký je rozdíl mezi mužem a ženou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
28.11. POSTŘEH: O alkoholu
Ivo Rýznar

Už je tomu určitě víc jak rok, kdy jsem pozval kamaráda na ochutnávku jednoho specifického produktu, který jsem si přivezl z návštěvy Moravy. A ačkoli jsem jej měl uložený v mrazničce (hovořím o tom produktu, aby bylo jasno), měl jsem obavu, že by po čase mohl ztratit něco ze svých grádů. Inu, líh se odpařuje i při mínus osmnácti... A tak jsme koštovali a koštovalii, přitom neustále omílali pověstné rčení z Pelíšků: "Maršál Malinovskij." Jak to dopadlo raději raději nevzpomínat, nadarmo se neříká, že těžká jsou rána opilcova :-)

S oním kamarádem chodíme pravidelně jednou týdně na večeři do čínské pizzerie. Já vím, je to asi blbost, ale jak jinak nazvat podnik, kde seženete k jídlu výhradně čínské a italské speciality? Obsluhující personál nás už považuje za štamgasty. Doufám ale že ne za notoriky, protože jedno pivko(maximálně dvě) k večeři není ještě projevem alkoholové závislosti. I když se na tyto dny těšíme. Tuhle se nás číšník optal, zda bychom nechtěli ochutnat čínské víno. Svou týdenní dávku alkoholu jsme již měli vybránu, a tak jsme to odložili na příště. Musím říci, že to bylo jako aperitiv velice dobré, ovšem dát si toho více, nevím nevím...

Stejně je to zvláští, čím více večer piješ, tím větší máš ráno žízeň. Přitom už Šimek s Grossmannem v povídce Jak jsem se učil plavat konstatují obecně známou pravdu, že voda je i v rumu. Zvláštní, neplatí snad v tomto případě zákon zachování hmoty? Navíc etanol má chemický vzorec C2H5OH, z jedné jeho molekuly bych teoreticky mohl získat jednu molekulu vody (H2O), zbylo by jen něco vodíku a uhlíku. Cožpak je tělo tak mizerná chemička, že by to nezvládlo? Anebo je matička příroda naopak velmi prozíravá, že nás touto schopností materiálové přeměny neobdařila? Možná ví proč, vzhledem k vlastnostem vodíku.

Ten je totiž jak známo vysoce třaskavý...


Další články tohoto autora:
Ivo Rýznar

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku