Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 5.1.2004
Svátek má Dalimil
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Inteligentní intelektuálové
 >POLITIKA: Evropská konventitida - krize politického konstruktivismu
 >REFORMA: Pán bůh s námi a Špidla pryč.
 >SVĚT: Nový rok v Nepálu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Vítejte po svátcích
 >PSÍ PŘÍHODY: Jaký pán, takový a tak dále
 >FEJETON: Po vánocích jako po výprasku
 >VĚDA: Globální oteplování neexistuje
 >NÁZOR: Novoroční Sedmička, opět zklamání pro voliče roku 2004.
 >SVĚT: Zajímavosti kolem srbských voleb.
 >NÁZOR: Není svatého lidu!
 >MEJLEM: Vtip
 >POSTŘEH: O předení
 >MOBY DICK: Návrat Juniora
 >SPORT: Konečné řešení na dosah

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
5.1. RODINA A PŘÁTELÉ: Vítejte po svátcích
Ondřej Neff

Tak to byly svátky dlouhé jako Lovosice. Zaplaťpánbůh za ně! Pro mé blízké to byly svátky jako řemen. No, nadávat nebudu, ale... Posuďte sami.

Začalo to tím, že se vrátil můj syn David z Kuby a buď něco chytil cestou, nebo ho sklátil šok ze změny podnebí, zkrátka - na začátku vánočních svátků si zamarodil. Pak přijela z Ameriky dcera Irena - se stejným výsledkem. David se musel vzpamatovat, protože přes svátky pracoval, chudák Irena na tom byla hůř. Bolest v krku postihla i Sněhovou Vločku a krkubol ji opustil jen proto, aby se přestěhoval z krku do zubu, takže v sobotu po Štědrém dnu jí musel zubař trhat osmičku. Totéž učinil týž zubař s osmičkou Ireny o dva dny později! Tím to neskončilo, jedné i druhé se rána špatně hojí, takže - návštěvy pohotovosti, čištění rány, penicilíny a vše, co s tím souvisí. Pokud čtete tyto řádky v pondělí ráno, budou obě dámy s největší pravděpodobností opět na cestě k zubaři.

Naštěstí nevylo všechno tak pechové a podělaným navrch, jak by se zdálo na první pohled.
Společenství Rybky, tedy společnost která se každý čtvrtek schází v kavárně Rybka v Opatovické ulici, zopakovala novoroční výstup na Říp v počtu ještě hojnějším, než loni (m.j. obohacena o Sněhovou Vločku a Malou Vločku, jakož i o Šogo, nahoru jsme dorazili všichni bez úhony, dolů se dostali jen s malými úhonami.

Tedy, abych se nevykrucoval, pěkně jsem sebou švihnul a bolelo mě v zádech, ale bez následků. Píši tuto zprávu o průběhu událostí v neděli ráno - a přes den se chystám s oběma Vločkami na výlet na běžkách. Vzhledem k tomu, že to bude poprvé od roku - někdy - 1965, co jsem na zahnutých prknech stál, nebude to jen tak obyčejný výlet a o jeho průběhu podám referát zítra.
Doufám že ne z márnice.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku