Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 7.1.2004
Svátek má Vilma
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Koruna vůči dolaru posiluje na historická maxima
 >SPOLEČNOST: Causa Goldflam
 >EKOLOGIE: Věda o globálních změnách klimatu
 >MROŽOVINY: Evropa v mlze
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Na tři krále o hodinu dále
 >PSÍ PŘÍHODY: Kauza zmrzlých uší
 >NÁZOR: Emigranti mediálně a umělecky vytváření
 >FEJETON: "Queen Mary 2 potopena !!!"
 >PŘÍBĚH: Nepochopitelný
 >POSTŘEH: O velikosti
 >SVĚT: Předvánoční plavba 5.: Kostarika bez armády a diktatury
 >GLOSA: INDOŠ se moc nepovedl, ať žije INDODO !!
 >MEJLEM: Vtip
 >ARCHITEKTURA: Tajuplné pražské ghetto
 >FRANCIE: Kde ty hroby jsou, kde jsou ti vojáci ?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
7.1. FEJETON: "Queen Mary 2 potopena !!!"
Václav Husák

Takovéto novinové titulky bych ve skutečnosti nikdy nechtěl vidět. A tak píši poznámku tzv. "cokdybovku". Co kdyby totiž napadlo Usámu bin Ládina z Al Kajdy či jinou skupinu teroristů to, co mne!
A totiž to, že kdybych chtěl "srazit hřebínek" z hlediska islámských náboženských fanatiků "zpupným Britům" a současně ukázat celé západní civilizaci, že jsem ještě stále akceschopný, pak potopím nejnovější symbol britské moci: Největší, nejkrásnější a nejluxusnější dopravní loď současného světa - Queen Mary 2. Nejlépe již při její první plavbě, která má začít již na počátku ledna.
Když o tom tak přemýšlím, tak by tento děsivý čin mohl být poměrně snadno vykonán. Vždyť rozlehlý oceán a zejména jeho mezinárodní vody lze jen těžko dokonale ohlídat. A tak by stačilo pár velkých rychlých člunů - co je s oblibou používají mezinárodní pašeráci narkotik - naplnit je výbušninami - zverbovat pár sebevrahů, kteří by samozřejmě nemuseli absolvovat žádný důkladně evidovaný kapitánský kurz, ............ a ve správný okamžik a na správném místě (hluboké moře) udeřit. Podobný účinek by mohl přinést i sebevražedný útok většího typu soukromého dopravního letadla.
Z této představu mne jímá hrůza. A protože nemám žádné přímé kontakty na CIA, FBI či jiné, k účelu varování "vhodné" organizace, píši tuto poznámku. Americké, britské a další spřátelené tajné služby prý teď monitorují kde co. Snad i tohoto "Neviditelného psa". Pro jistotu jim přidám pár klíčových slov pro snadnější nalezení této veřejně-tajné informace: "Terrorist, Usama Bin Ladin, Queen Mary 2 - potential attack objective."
Snad to najdou, ale já si pro jistotu lodní lístek na Queen Mary 2 přece jen nekoupím. Raději pojedu ze Southamptonu na Floridu vlakem. Ten se nepotopí!
Václav HusákDalší články tohoto autora:
Václav Husák

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku