Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 17.5.2004
Svátek má Aneta
  Výběr z vydání
 >REAKCE: Omyl Rudého Barona
 >PLATY: Vláda trestá své zaměstnance za vlastní neschopnost
 >PENÍZE.CZ: Klienti stavebních spořitelen jsou ze zákona evidováni
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zase do kina
 >PSÍ PŘÍHODY: Takovej roztomilej pejsek
 >TÉMA: Kouření
 >HISTORIE: Rukopis Královédvorský a Zelenohorský - stále nejasno
 >MEZI PAPUÁNCI: Trh koki, též ceník za nevěsty a zabití
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >POSTŘEH: O mobilování
 >MOBY DICK: Možná padne i vláda
 >SPOLEČNOST: Good bye, národe?
 >TÉMA: Vyčerpá ČR prostředky z EU?
 >IRÁK: Proč by měl Rumsfeld odstoupit

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
17.5. RODINA A PŘÁTELÉ: Zase do kina
Ondřej Neff

V rozmezí dvou dnů jsem shlédl dva filmy, komedii Lepší pozdě nežli později a historický velkofilm Trója, oba původu amerického. Na oba je možné jít, podotýkám, že toto není žádná grytyka protože nejsem grytýgr alébrž normální člověk, který chodí do byjografu a něco se mu líbí a něco ne.

Lepší pozdě nežli později je česká verze původního názvu Something´s Gotta Give , což znamená něco jako Něco je třeba dát což nechápu a nechápal to asi i překladatel názvu. Hlavními figurami jsou playboy Harry (Jack Nicholson) a úspěšná dramatická autorka Erica (Diane Keaton). Oba jsou v letech, Harry ale se drží díky viagře v sexuální formě a chlubí se, že ještě nikdy nechodil s holkou nad třicet let. Jenže narazila kosa na kámen a nakonec je z toho vztah jak řemen. Nicholson i Keaton jsou okouzlující a k vůlli nim stojí za to jít na tento film - chudák Keanu Reeves, který tam hraje vedlejší roli, ostrouhá kolečka jak jako figura, tak jako herec. Možná že jsou oba až moc dobří, protože když na ně koukáme, nevnímáme, že celý ten příběh je tak trochu nevěrohodný.

*****

Trója je skoro tříhodinový opus Wolfganga Petersona, v roli Achilla tam hraje Brad Pitt. Co k tomu říct! Antický epos, plný poezie, je pojat ve stylu klasického sovětského Pádu Berlína z padesátých let. Když padnou k zemi první propíchnuté mrtvoly, naklonila se ke mně Vločka a zašeptala: "Tak a na tohle budeme koukat ještě dvě hodiny." Na rozdíl od nebohých Trójanů jsme válku přežili. Scéna s koněm je pěkná, Diana Kruger je taky pěkná, zrovna tak pěknou jsme měli sekretářku ve víkendové příloze když jsem dělal v MF, jenomže se kvůli ní nevedla válka. Poznamenala Malá Vločka: "Tak tohle byla ateistická verze." Nějak z toho filmu vymizeli bohové a spolu s nimi i Homérův božský dech. Šli jsme pak domů a já musel myslet na to, že se všem těm komparzistům bude ještě po létech zdát, že mají písek v zubech - ono se to prakticky celé odehrává na pláži, takže všichni byli po celou dobu po kolena v písku. Mimochodem, prý jich bylo jen 500, pak byli opticky namnoženi.

Netvrdím že je to špatný film - je tam odvedená úžasná práce po všech stránkách. Jenomže je mi ten film jaksi jedno. Podobně je jaksi jedno mnoha lidem Kil Bil jednička i dvojka - a mě oslovil a líbí se mi na pět modrých hvězdiček. Hodně záleží na osobním naladění a k Tróji moje vnitřní uši zůstaly jaksi netečné..

*****


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku