Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 4.6.2004
Svátek má Dalibor
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Informace - Dezinformace - Další rána vědeckým štváčům
 >PENÍZE.CZ: Byt za 853 Kč měsíčně?
 >GLOSA: Politici, proč se bojíte?
 >GLOSA: Povzdech nad Krejčířovým odškodněním
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Trpaslíci na zahrádce
 >PSÍ PŘÍHODY: Létací, spíš nelétací drama
 >NÁZOR: Křečkova kontrolní maturita
 >MALTA - O "černé mši"
 >RADY: Šálek čaje a rychlovarná konvice
 >POSTŘEH: Ve verších
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Magor za volantem
 >PSÍ PŘÍHODY: Ještě k psovi autožroutovi
 >MÉDIA: Socialistický způsob uvažování pracovníků České televize
 >MÉDIA: Zrušit vysílání pořadu v České televizi? V Česku stačí jeden telefonát!
 >TÉMA: Odsun

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
4.6. RADY: Šálek čaje a rychlovarná konvice
Mlok

Také zapíjíte krajíc chleba, rohlík, či jinou ranní (polední? večerní?) pochoutku čajem? Ohříváte si vodu na čaj, nebo kávu v elektrické rychlovarné konvici? A chcete mít svůj čaj připravený rychle a levně? Pak nesmíte postupovat tak, jak při přípravě čaje postupuje většina lidí. Ti totiž vezmou varnou konvici, odnesou jí pod vodovod a načepují dle vlastní úvahy třetinu, polovinu, ale třeba i plnou konev vody. Pak se vrátí s konvicí k podstavci s přívodem el. proudu a začnou vodu ohřívat.
Lepší postup je, vzít hrnek ze kterého chcete pít čaj, odnést ho k vodovodu a naplnit vodou. Obsah pak nalít do konvice (ve které žádná vody není!) a zapnout ohřev. Během cca 1 minuty už můžete vařící vodou bez dalšího odměřování množství vody zalít čaj v hrnku. Ti, kteří dosud neodměřovali množství vody na přípravu svého oblíbeného nápoje, budou asi dost překvapeni, jak rychle bude voda horká. Mnohdy dokonce rychleji, než voda v čajové konvičce na plynovém vařiči.
Tento způsob má hned několik výhod. Za prvé je to již zmíněná rychlost, dále úspora elektrické energie (a patrně i topného tělesa) a snížení usazování vodního kamene na topném tělese na minimum. Vodní kámen se při tomto způsobu může usazovat pouze po tu krátkou dobu, kdy je voda v konvici. Ti, kteří namítají, že se jim nechce odměřovat vodu, by si měli uvědomit, že tak činí stejně, ale až s horkou vodou. Jediným omezením je minimální množství vody, které lze v dané konvici ohřívat - je na každé konvici vyznačené. Pokud ohříváte obsah běžného hrnku - cca 250 ccm (neplatí to o malých šálcích na čaj či kávu!), je tato podmínka pro většinu konvic splněna.
No a ti, kterým se tento postup z jakéhokoliv důvodu nelíbí, nechť mi nespílají a postupují i nadále tak, jak jsou zvyklí. Nikoho k ničemu nenutím. Zvažte ale, že vás to vůbec nic nestojí a můžete jen získat.
Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku