Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 7.6.2004
Svátek má Iveta
  Výběr z vydání
 >ATLANTICKÁ HALEKAČKA 7.: Kdo nevolí je vůl
 >PENÍZE.CZ: Byt za 853 Kč měsíčně? (dokončení)
 >SCI-FI a FANTASY: přijeďte na Parcon!
 >MÉDIA: Zakažte investigativní žurnalistiku!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Do divadla - Poručík s Inishmoru
 >PSÍ PŘÍHODY: Dobrý den, odejdu, ale...
 >EKOLOGIE: Integrovaný registr znečišťování životního prostředí - základní informace
 >NÁZOR: A na funkci předsedy navrhujeme
 >NÁZOR: Proč se nedá podnikat v globalizaci
 >NÁZOR: Případ normální diskriminace
 >POSTŘEH: O tkaničkách
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >ZE ŽIVOTA: Koně a silnice
 >ZE ŽIVOTA: Učitelka pod "supervizí":Ředitelka vyvolává peklo!
 >GLOSA: České soudy jsou jen úplně stejné jako české politické strany.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
7.6. NÁZOR: A na funkci předsedy navrhujeme
Vít Blaha

Nedělní Sedmička na Nově ukázala Libora Roučka několikrát v roli, která je mu zcela vlastní - používání lží v demagogické snaze poškodit oponenta. Naprosto neuvěřitelná konstrukce kterou obvinil ODS, padla hned na začátku debaty při otázce Martina Veselovského na názory leaderů dvou nejsilnějších stran (vím, že komunisti mají vyšší preference než ČSSD, ale ty mezi strany nepočítám - to je sekta) na prohlášení Edmunda Stoibera na Sudetoněmeckých dnech, aby se Češi netěšili, že vstupem do EU je otázka Benešových dekretů ukončena. Roučkova fantasmagorie o ODS, která "půjde na ruku" jak CSU, tak CDU, jen aby ji tyto strany přijaly do jejich poslaneckého klubu, je zvláště pikantní při vzpomínce na nasazování psí hlavy občanským demokratům, protože prý vyvolávali před volbama v červnu 2002 svým hájením národních zájmů "xenofobní nálady". Rouček svým principem "účel světí prostředky" začíná dosahovat kvalit Jiřího Pehe s jeho věčným přirovnáváním ODS k Haiderově FPÖ.

Během posledních dvou týdnů jsem slyšel Jana Pokorného v Českém rozhlase ve zjevné narážce na ODS hovořit o tom, že ani on, ani běžný občan si nedovede zcela přesně představit co se míní obratem "národní zájmy".

Takže nejen pro něj jeden názorný příklad. Věta, která sama o sobě hovoří nejlépe o systému fungování v EU, o Německu, o socanském uvažování německého kancléře Gerharda Schrödera a francouzského prezidenta Jacquesa Chiraca :

"…Německý kancléř Gerhard Schröder nabídl po dohodě s Francií svému politickému rivalovi, předsedovi bavorské vlády Edmundu Stoiberovi, funkci příštího předsedy Evropské komise. Stoiber to však odmítl…"

Navrhuji, aby jako článek číslo jedna v nové Ústavě EU byl změněn takto :

"Předsedu Evropské komise jmenuje po vzájemné dohodě Francie a Německa německý kancléř. Představitelé ostatních zemí budou informováni denním tiskem. Občané těchto zemí pak svůj svobodný souhlas projeví hlasitým provoláváním slova Hurá!!"

Vít Blaha, blaha@angle.cz, www.angle.cz
Další články tohoto autora:
Vít Blaha

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku