Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 9.6.2004
Svátek má Stanislava
  Výběr z vydání
 >ZAMYŠLENÍ: Evropský sen
 >PENÍZE.CZ: Likvidace živnostníků: realita, či bulvární propaganda?
 >MROŽOVINY: Otazníky kolem Dne D
 >VÝSTAVA: Concerto rosso
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Motorka? Ne! Kolo!
 >PSÍ PŘÍHODY: Setkání po dlouhé době
 >POLITIKA: Dvě otázky pro Jakuba Patočku
 >POLITIKA: Ještě jeden tisíc slov o bolševismu
 >FEJETON:Čtení na neděli
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >POLITIKA: Skandální soudní rozsudek
 >POLITIKA: Jana Hybášková žádá hlas
 >ŠKOLSTVÍ: Proč nejsou v Česku reálky?
 >GLOSA: Život na…„KDYBY“
 >PŘÍBĚHY ČESKÉ JUSTICE: Příběh desátý JAK PAN TAUSSIG POTKAL ČESKOU JUSTICI

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
9.6. POLITIKA: Ještě jeden tisíc slov o bolševismu
Jan Bartoň

Název mého příspěvku má evokovat vzpomínku na někdejší kontrarevoluční výzvu "Dva tisíce slov" , neboť pro pravověrné komunisty od Moskvy po Berlín a od Varšavy po Sofii a naše stalinisty se stala někdejší výzva české inteligence z roku 1968 "Dva tisíce slov" synonymem kontrarevoluce. Byla po právu chápána jako výzva k ukončení monopolu politické moci KSČ . Objevil se v ní totiž požadavek po pluralitním politickém uspořádání. Tehdy , v mocenském rozdělení světa po II. světové válce v období studené války, však mohl tehdejší Sovětský svaz realizovat okupaci našeho státu 21.srpna 1968 aniž by existovala reálná možnost mu v tom zabránit-mimo rozpoutání další, už III. světové války. A o tento vývoj nebylo co stát.

Po mém prvním příspěvku na téma KSČM jsem zjistil, že je to téma skutečně nejen živé ,ale především stále naši společnost traumatizující. Jeden ze čtenářů se obtěžoval dokonce psát na můj mail-box a označil mě dokonce za ultrapravičáka, protože jsem si dovolil posuzovat Grebeníčka mladšího dle zločinů spáchaných Grebeníčkem starším. Onen čtenář nevzal do úvahy, že jsem psal jednak o přání delegátů 6.sjezdu KSČM a mezi nimi mu to na prestiži jistě neubralo a neubírá a jednak, že KSČ bohatě naplnila literu zákona co se zločinecké organizace týče. Jenom k vyjmenování obětí totality po roce 1948 by mě nestačilo ani milion slov. Stále ještě mezi námi žije asi 70 % populace, co má přímé zážitky z dob reálného socialismu. Pravda, těch, co si na vlastní kůži zažili dobu největšího komunistického teroru po roce 1948 je už velmi málo a jsou staří. Na svém nedávném setkání vyjadřovali členové Konfederace politických vězňů nejednou své rozhořčení nad tím, že se náš stát nedokázal vypořádat se zločiny komunismu nejen ani symbolicky (zákazem činnosti KSČ), ale ani prakticky. Komunisté v předvolebních preferencích již trvale předstihují sociální demokracii a hrozí tedy reálné nebezpečí růžovo-rudé nebo rudo-rudé koalice. Právě proto, že jsou tito pamětníci již ve velmi pokročilém věku a žádné zásadní satisfakce se od našeho státu nedočkali, není správné na jejich hořké osudy zapomínat. K tomu se navíc přičítá nezanedbatelný vliv naší komunistické strany na současnost. Jsou to naši komunisté, kteří pomáhají ČSSD prosazovat v poslanecké sněmovně návrhy zákonů, které jdou daleko za rámec tzv. koaličních dohod. A dějí se i věci další.

V České republice existuje městečko XYZ , kde se poměrně nedávno uskutečnil komunistický "puč". Problém totiž vyvolal konflikt vedení obce , které bylo zvoleno do funkcí na podzim 2002, s jednou poměrně silnou firmou v obci. Jeden ze zastupitelů, který je v dané firmě zaměstnán, se tak podílel na převzetí moci v obci do rukou starostky za KSČM. Před několika týdny téměř 50% zastupitelů této obce , v podstatě bývalé vedení, odstoupilo na protest ze zastupitelstva. Takový malý "vítězný únor". A další příklad. Zastupitel za KSČM veřejně vyhrožoval na plénu zastupitelů členu krajské samosprávy tím, že ho "zničí", protože hlasoval jinak, než tento člen KSČM požadoval. Tyto příběhy z úrovně komunální či krajské politiky lze doplnit všeobecně známými kauzami,a to osvobozujícím!!!! rozsudkem v případu komunisty, který vyzýval k ozbrojenému boji proti "kapitalistům", protože, jak jsme se dověděli, využíval tento "revolucionář" právo dané mu ústavou. A naši extremisté "pravicoví" si potom za pár měsíců odnesli od jiného soudu nepodmíněné tresty za hajlování. Naši komunisté totiž skutečně zvedají hlavy. Už se necítí být viníky. Už zase mají třídně jasný pohled. Nedávno Česká televize uváděla reprízy zpráv z doby vlády KSČ. Popravdě řečeno, mnohem živější a poučnější by byl přenos celého projevu soudruha Grebeníčka právě na 6.sjezdu KSČM. My, co už něco pamatujeme, bychom si zřejmě lépe uvědomili, že se čas pro KSČM skutečně zastavil. I ta jedna věta, která z Grebeníčkova projevu v ČT zazněla, a to o milionech hladovějících dětí a tučném bankéři, stála za to. Nezastávám se tím tučného bankéře a nepochybuji o milionech hladovějících dětí. Jen to uvádím jako příklad toho, co jsme my pamětníci mohli před rokem 1989 slýchávat každý den. Neodpustím si dovětek, že komunisté za dobu své vlády nad téměř polovinou světa pro řešení problémů hladových dětí nic neudělali a naopak těchto dětí vinou komunistické expanze do Afriky a Asie v podobě "národně osvobozeneckých" sil (vzpomeňme jen na Angolu, Somálsko) dramaticky přibývalo.

Pokud se všechny demokratické síly v našem státě neshodnou na nutnosti zásadní reformy volebního systému, který by omezil vliv naší stále stalinisticky a dogmaticky orientované KSČM, bude zhoubný vliv KSČM na naši politiku pokračovat. Potřebujeme totiž akceschopnou demokratickou vládu. Od roku 1996!!!! taková vláda nevznikla. Volby systematicky produkují naše speciality, jakými jsou "opoziční" smlouvy nepsané či psané či 101 koalice, kde se tak daří chytrákům, co mění dres podle momentální politické konstelace své strany. A to je na současném působení KSČM v našem politickém systému to nejzhoubnější. Můžeme tuto skutečnost i úspěšně ignorovat. Nedivme se ale potom ,že se jednou ráno probudíme opět do "tvrdé reality".

Ing.Jan BARTOŇ CSc.

Kandidát ODS do EP
Další články tohoto autora:
Jan Bartoň

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku