Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 10.6.2004
Svátek má Gita
  Výběr z vydání
 >ZE ŽIVOTA: Londýn volá o pomoc!!!
 >EKONOMIKA: Oslabování koruny k euru je u konce
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Děti se dívají
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Krávy v Praze
 >PSÍ PŘÍHODY: Psí hrátky v letním podvečeru
 >Antikoncepce na "leasing"
 >POLITIKA: Dvě otázky pro Jakuba Patočku
 >KULTURA: Kolem kašny
 >PENÍZE.CZ: Jak financovat prosperující firmu
 >HISTORIE: Residua
 >POSTŘEH: O mlaskání
 >ZAMYŠLENÍ: Evropský sen
 >PENÍZE.CZ: Likvidace živnostníků: realita, či bulvární propaganda?
 >MROŽOVINY: Otazníky kolem Dne D
 >VÝSTAVA: Concerto rosso

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
10.6. Hledání viníků
(eff)

Volby do evropského parlamentu jsou před námi, avšak v sociální demokracii se už diskutuje o tom, kdo stranu poškodil a zavinil volební neúspěch, který zatím nenastal. Spor dostal nové obrátky poté, co nový ministr zdravotnictví Kubinyi začal zvažovat trestní oznámení na svou předchůdkyni Součkovou. Tím kauza nabyla nových grádů. Udělal chybu Kubinyi svým zvažováním, anebo chyba je na zločinné Součkové? Už v povolebním pondělí bude odstartováno vyšetřování, protože i ten výsledek, který označí Vladimír Špidla za úspěch, by mohl být ještě úspěšnější, kdyby… atd.

Neškodilo by, kdyby si v Lidovém domě uvědomili, že volič nejde ani tolik za programem - tomu zpravidla nerozumí. Jde tam, kde tuší solidní podnik, a v tomto smyslu mu z Lidového domu dávají signál prachbídný.

Gripeny budou
Takže budeme mít stíhačky, takže to budou švédské gripeny, o tom vláda rozhodla po dlouhatánských tahanicích. Dokonce i vyšetřování kolem toho bylo a z něho vzešlo, že opravděpodobně došlo v kaze Gripeny ke korupci, ale že se nepodařilo zjistit, kdo úplatek vzal. Policii tehdy chtěl pomoci i list Guardian, který napsal, že má důkazy o pokusech o úplatky v zájmu britské zbrojovky BAE v rámci jednání o prodeji gripenů České republiky. No tak to vidíte. Guardian má důkazy, policie prázdné ruce a my budeme mít Gripeny. Bude jich celkem 14, v nájmu je budeme mít na deset let a stát budou na dvacet miliard korun. Ledaže by to nakonec bylo všechno zase jinak, jako už tolikrát.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku