Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 10.6.2004
Svátek má Gita
  Výběr z vydání
 >ZE ŽIVOTA: Londýn volá o pomoc!!!
 >EKONOMIKA: Oslabování koruny k euru je u konce
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Děti se dívají
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Krávy v Praze
 >PSÍ PŘÍHODY: Psí hrátky v letním podvečeru
 >Antikoncepce na "leasing"
 >POLITIKA: Dvě otázky pro Jakuba Patočku
 >KULTURA: Kolem kašny
 >PENÍZE.CZ: Jak financovat prosperující firmu
 >HISTORIE: Residua
 >POSTŘEH: O mlaskání
 >ZAMYŠLENÍ: Evropský sen
 >PENÍZE.CZ: Likvidace živnostníků: realita, či bulvární propaganda?
 >MROŽOVINY: Otazníky kolem Dne D
 >VÝSTAVA: Concerto rosso

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
10.6. HISTORIE: Residua
Jan Beneš

Reagan umřel a jak správně napsaly LN, spousta listů měla nekrology připravené. Jenže tato praxe je obvyklá všude a odedávna. Londýnské TIMES na to mají dokonce zvláštní oddělení (jehož šéfkou navíc byla -1964- holka jako květ) a kde tehdy byly hezky abecedně seřazeni všemožní potentáti. Například tehdy ještě žijící de Gaulle i Chruščov.

Na stránky LN sice nepronikli, ale stačí si otevřít internetové stránky Neviditelného psa a jeden užasne, co vše pilně komentující čtenáři nevědí a nedávají k disposici. Reagan byl pravou rukou Mc Cartyho, placeným agentem FBI od roku 1947 a jiné hromady naprosto nepravdivých pitomostí. Čecháček si prostě musí hodit lejnem. Také poškodil USA okupací Granady, sděleno světu - zde měl hlupáček arciť na mysli ostrov Grenada, nikoli to španělské město. Záměna, která tehdá (1983) stála místo redaktora moskevské TV, který to ohlásil jako intervenci USA ve Španělsku, mimochodem.

Jenže všecky ty komentáře, včetně onoho Gorbačovova v LN, mi nutně jaksi připomínají ono zdůvodnění, které bylo z Moskvy poskytnuto, když mužstvo SSSR propadlo ve světové hokejové soutěži. Mohly za to jejich nekvalitní hokejky.

Ze Skautu mi zůstal v paměti úryvek jakési modlitby severského sportovce, která končila

…mám-li prohrát, dej mi Pane sílu postát u cesty s kloboukem v ruce, abych mohl pozdravit vítěze až půjde kolem.

Pokud se pamatuji, Gorbačov sic dokázal zrušit Pavku Morozova jako vzor pro sovětskou mládež, čin stejně významný jako Reaganovo zastavení komunismu na Grenadě, ale jinak dával vědět, že si denně čte v Leninovi a při návštěvě USA Američanům oznamoval, že to byli bolševici, kdo svrhl cara,.. což asi tak odpovídá i jeho argumentaci na stránkách LN 9.června, pokud to tedy také nemá z Lenina.

Studenou válku můžeme docela dobře přirovnat k boxerskému utkání. Také tam je nutně jeden vždy horší a jeho K.O., byť jen technické, nelze zdůvodňovat tím, že měl červené trenýrky, či že se prostě rozhodl nechat se porazit, neb mu vítězství už společensky nevyhovuje. Reagan to ostatně řekl jasně. Spojené státy jsou na cestě k míru ochotny vyjít vstříc více než na půl cesty, ale nehodlají spáchat sebevraždu. A přesně to také, pod jeho vedením, učinily. Což nezmění jakékoli plky, ani ty jichž se nám dostalo v TV od pánů Dientsbiera, Kavana (ten neváhal v jeho době proti "Reaganovým raketám" cestovat s protesty po světě- kdopak mu as platil letenky? ), či Ransdorfa. Nejlépe to ostatně specifikoval pan Uhl, když pravil, že Reagan poškodil naši (míněno jeho, komunistickou) věc. To mají všichni ti pánové z toho, že nikdy nebyli skauti.
Další články tohoto autora:
Jan Beneš

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku