Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 14.6.2004
Svátek má Roland
  Výběr z vydání
 >GLOSA: Vzpoura strojů na obzoru
 >SPOLEČNOST: Ňákej blbej!
 >PENÍZE.CZ: Proč říct ano rovné dani
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsme to dělali, když mobily nebyly
 >PSÍ PŘÍHODY: Útok ve dvojici, pokousaná Iris
 >SPOLEČNOST: Trochu opomíjená fronta
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >…abychom se v té Evropě neztratili…
 >ZAMYŠLENÍ: Kde jsou kořeny Abú Ghraíb?
 >GLOSIČKA: O slušnosti
 >MOBY DICK: Před volbami do Evropského parlamentu
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >POSTŘEH: O dešti
 >INFO: Nadaní

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
14.6. PSÍ PŘÍHODY: Útok ve dvojici, pokousaná Iris
Ondřej Neff

O víkendu jsme byli s Vločkou na cyklistickém výletě v jižních Čechách. Výlet se neobešel bez dobrodružství. Doplatila na něj Šogo Iris, příkladně hodná fenka lovecké rasy pointer.
Byli jsme ubytováni v příjemném pensionu, v areálu někdejšího panského statku, mezi pohodovými lidmi, u stáje s jezdeckými koňmi - a pěticí pejsků na dvoře. Byli to veselí pejskové, zvyklí na lidi i na koně i na jiné pejsky. Když jsme přijeli, Iris dala najevo ostražitost. Má v tomto ohledu zvláštní povahu. Ona se nepere, je spíš bázlivá, třese se na celém těle - ale nikdy neuteče. Stojí, vrčí, ohrnuje pysk, ale necouvne - necouvla ani v tom případě, kdy ji obklopilo pět psů, z toho čtyř feny.
První setkání se obešlo bez incidentu, nedělo se nic celý zbytek dne. Teprve večer, když jsme vycházeli na povečeřovou procházku, vyřítilo se ze tmy první psisko.Byla to možná dokonce nacvičená akce, fungovala dokonale: psisko vyběhlo, namířilo mi na levou nohu, skoro mě sejmulo, jak mi o nohu škrtlo v plném trysku, a pak doslova tečovalo Iris a běželo dál. Tím tečováním Iris otočilo o 180 stupňů, tedy zády ke směru útoku. A v tom nastoupilo druhé psisko, přiběhlo k Irisčině zadu a kouslo ji do nohy a uteklo. To vše se odehrálo dřív, než bys řekl pes.
Nestalo se nic vážného, zajeli jsme k veterináři, ten dal Irisce injekci a pilulky pro případ, že by se infekce ve svalu ujala. Iriska nekulhá, běhá jako obvykle, jen bych soudil, že nezahořela láskou tomu to místu a k jeho čtyřnohým obyvatelům. Škoda, je to tu moc pěkné a rádi se sem vrátíme.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku