Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 2.7.2004
Svátek má Patricie




  Výběr z vydání
 >SPORT: Čechy trénuje superstar
 >LITEVSKÉ LISTY: Muž, který neměl jméno
 >DETEKTIVKA: Oko za zub
 >VÍKENDOVINY: Nad technikou zvítězíme! díl 1.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá -plynové masky
 >PSÍ PŘÍHODY: Pátrání po rukavicích pokračuje
 >POSTŘEH: O stanu
 >EKOLOGIE: Proč začínám kupovat výrobky SETUZY?
 >NÁZOR: US,KDU a ČSSD: s komunisty a n o ( a často) !
 >NÁZOR: "Odešel slušný člověk" a jiné české povídky.
 >POLITIKA: Předčasné volby
 >NÁZOR: Evropští demokraté - Nová strana české politiky
 >PENÍZE.CZ: Opiš tento dopis a rozešli přátelům
 >PRÁVO: Don Quijote v bludném justičním kruhu
 >ŠKOLSTVÍ: Slovní hodnocení

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
2.7. SPORT: Čechy trénuje superstar
Jan Handl

Tisk se v posledních dnech zabývá kromě jiného srovnáváním platů reprezentačních trenérů, kteří vedou týmy na probíhajícím fotbalovém Mistrovství Evropy. Čech Brückner si prý v přepočtu přijde na 70 tisíc liber ročně, jeho kolegové jsou na tom ovšem mnohem lépe. Například kouč Německa dostane 1,9 milionů liber ročně, trenér Anglie vydělá dokonce 4 miliony liber. Opravdu zajímavé srovnání, hlavně když vezmeme v úvahu, kde skončily týmy Německa a Anglie a kde česká reprezentace.

Před začátkem EURA se trenér Brückner proslavil snad jen dvacetizápasovou sérií neporazitelnosti, kterou dokázal s týmem rozhodně nepatřícím mezi nejlepší na světě. Teď je všechno jinak, zádumčivý bělovlasý muž je středem pozornosti a jedinou překážkou, která by mu mohla stát v cestě za výnosným angažmá v některém z Evropských velkoklubů, je jeho věk. O jeho jazykové vybavenosti nemám informace, ovšem u opravdového odborníka se nějaký ten nedostatek ve schopnosti komunikovat v cizím jazyce přejde mávnutím ruky. Uvidíme, zda se po skončení turnaje ozvou zájemci o Brücknerovy služby. Každopádně v této chvíli není v Evropě obdivovanější a sledovanější trenér.

Královsky placený Eriksson, který dostává plat bezmála šedesátkrát vyšší než Brückner, je mediální hvězdou a stálým objektem zájmu britského bulváru. Náš kouč je skromný, nezajímavý a chudý. Se svým týmem ovšem dokázal nevídané a jeho úspěchy mu už nikdo nevezme. Prosadil se mezi fotbalovou smetánku, aniž by se v tisku psalo o jeho avantýrách s mladou milenkou. To, co na něm jeho příznivci obdivují, je odbornost a profesionalita.

Další z důkazů, že ve sportu sice někdy rozhodují peníze, ale jindy k lepším výsledkům nepomohou. Nejhůře ohodnocený trenér dovede svůj tým nejdále. Trochu symbolická situace, chudák ze státečku ze středu Evropy ukáže záda konkurentům ze zemí s vyspělou ekonomikou. Kéž by se nám, Čechům, takhle dařilo i v jiných odvětvích, než je sport.




Další články tohoto autora:
Jan Handl

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku