Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 2.7.2004
Svátek má Patricie
  Výběr z vydání
 >SPORT: Čechy trénuje superstar
 >LITEVSKÉ LISTY: Muž, který neměl jméno
 >DETEKTIVKA: Oko za zub
 >VÍKENDOVINY: Nad technikou zvítězíme! díl 1.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá -plynové masky
 >PSÍ PŘÍHODY: Pátrání po rukavicích pokračuje
 >POSTŘEH: O stanu
 >EKOLOGIE: Proč začínám kupovat výrobky SETUZY?
 >NÁZOR: US,KDU a ČSSD: s komunisty a n o ( a často) !
 >NÁZOR: "Odešel slušný člověk" a jiné české povídky.
 >POLITIKA: Předčasné volby
 >NÁZOR: Evropští demokraté - Nová strana české politiky
 >PENÍZE.CZ: Opiš tento dopis a rozešli přátelům
 >PRÁVO: Don Quijote v bludném justičním kruhu
 >ŠKOLSTVÍ: Slovní hodnocení

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
2.7. NÁZOR: US,KDU a ČSSD: s komunisty a n o ( a často) !
Aleš Richter

Hlavním tématem současné politiky je příprava (staro)nové vlády. Většina vyjádření politiků vládní koalice hovoří o nutnosti NE-spolupráce s komunisty. ČSSD to stále má i ve svém bohumínském usnesení. V praxi je samozřejmě vše jinak. Příkladem za všechno je spolupráce ve velmi důležité mediální oblasti. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání byla v loňském roce odvolána stranami vládní koaliční smlouvy za drobné ale významné pomoci některých komunistů. Poslanec KSČM Dolejš vypomohl při důležitém prosazení způsobu hlasování ve prospěch veřejného, demonstrativního a mocensky kontrolovatelného hlasování. Pomoci bylo potřeba i při prosazení dominantní devítihlasé koaliční většiny v RRTV, když komunisté do RRTV protlačili značnou část nových členů rady. Bez zásadní pomoci KSČM by se do rady například nedostal ani dnešní předseda RRTV (významný cestovatel za režijní náklady státu do atraktivních zemí v oblasti Tichomoří a Austrálie) a někdejší disident a vězeň totalitního komunistického režimu Petr Pospíchal.

Odměnou za spolupráci je pro KSČ obsazení důležitých míst v rozhodujícím mediálním cenzorském dozorčím orgánu. Spolupráce vládní koalice (KDU,ČSL,US,DEU,ČSSD) s komunisty pokračuje i na parlamentní půdě úspěšně dál. V závěru červnové schůze podrželi komunisté zásadním způsobem RRTV, když všech jejich 19 hlasů zachránilo rozhodujícím způsobem hlasování o její výroční zprávě (vládní koalici scházelo 15 hlasů). Paradoxně tím ovšem hlasující koaliční a komunističtí poslanci schválili i část období a práce RRTV loni odvolané (stejně jako v loňském roce při vzetí na vědomí zprávy za rok 2002) a podali tak soudům další důkaz o sporném odvolání původní RRTV. V případě rozporů práce rady a jejích rozhodnutí se zákonem by případná usnesení soud zvrátil, v případě nevyhovující práce RRTV by sněmovna v souladu se zákonem radě 2krát neschválila výroční zprávu a rada by skončila. Nic z toho se nestalo a proto se jen potvrzuje účelové politicko-mocenské rozhodnutí stran koaliční smlouvy ovládnout mediální oblast.

Dalším drobným příkladem bylo hlasování o ostatních mediálních radách, například rada Českého rozhlasu získala do svých řad polistopadového člena KSČM, nyní člena ČSSD a pracovníka její odborné komise také díky účinné a předem dojednané spolupráci KDU s ČSSD a s komunisty. Podle záznamů dokonce i na úkor vlastních lidoveckých kandidátů. Daň za křehkou sílu koalice je i v posledních měsících úzká a účinná spolupráce s komunisty, naprosto zjevná a neskrývaná. O to trapnější je přetvářka při dnešních polemikách o vytvoření další vlády u některých členů ČSSD,KDU a US stejně jako podpisy pod různými peticemi proti komunistům. Spolupráce současné vládní koalice s komunisty byla vždy úspěšná!
Další články tohoto autora:
Aleš Richter

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku