Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 9.7.2004
Svátek má Drahoslava
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Mezisklad vyhořelého jaderného paliva, aneb jak strašit lidi
 >GLOSA: Ó my se máme
 >LIDŠTINY: ...to odnesla voda aneb Kolik je hodin?
 >VÍKENDOVINY: Nad technikou zvítězíme! díl 2.
 >PSÍ PŘÍHODY: Tenisák coby pomíjející hodnota
 >POSTŘEH: O chlapském utrpení
 >MOBY DICK: Smažení politiků
 >PENÍZE.CZ: Chudší přispívají na vzdělání bohatších
 >EKONOMIKA: Akciové trhy procházejí konsolidací
 >ZAMYŠLENÍ: Dejte němému slovo
 >FILM: Shrek 2
 >PRAHA: Coin machine na Staroměstské radnici
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Supervíkend plný skutečných dramat
 >PSÍ PŘÍHODY: Nedůvěřivé Bartovo oko
 >POLITIKA: Jak eliminovat KSČM? Snadno!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
9.7. POSTŘEH: O chlapském utrpení
Ivo Rýznar

Nevím jak jsou na tom jiní chlapi, ale já při kupování oblečení trpím. Však jsem to už zmiňoval mnohokrát. Ta čísla mi opravdu dávají zabrat. Když jsem před časem kupoval kalhoty, paní od pultu mi vysvětlila, jakou velikost na svoji výšku potřebuji. Jaký je rozdíl mezi dvaatřicítkou a stodesítkou. A ačkoli mám na čísla paměť dobrou, některá numera mi prostě z hlavy vždy spolehlivě vypadnou.

Ten kdo vymyslel značení velikostí oděvů písmenky je v mých očích génius. S, M, L... Sice přesný význam jednotlivých liter nevím jistě, ale to mi nevadí. S by mohlo být klidně small (malý) nebo short (krátký), M medium (střední), L buď large (velký) nebo long (dlouhý). Fakt nevím přesně, ale protože jsem delší než širší, přiřazuji k písmenům významy spíš délkové než objemové. Když si kupuji kalhoty, musím myslet na to, abych neměl nohavice nad kotníky, volím tedy velikost L. Případně extra L. Stejně tak košile. Má-li být s dlouhými rukávy, neměly by tyto končit někde v půli předloktí. Tedy opět L. Stejně tak vybírám podle délky bundu či kabát.

Potíž nastala minulý týden, kdy jsem si šel na poslední chvíli koupit jednu potřebou součást oblečení. Raději jsem se nejprve optal prodavačky, jakou velikost by na moji postavu doporučila. Pravila asi tak dvaapadesátku, a já zamířil mezi regály. Našel jsem hledaný artikl, vzal do ruky první kus a... Namísto číselného označení velikosti jsem na prádle spatřil písmenko. No jo, ale jaké zvolit? Mám vybírat podle délky, tak jak jsem jinak zvyklý? Jenomže podle délky čeho? Rukávy ani nohavice v tomto případě nejsou. Stejně tak lze jen velmi těžko hovořit o jeho celkové délce. Nakonec jsem zůstal věren tradici a koupil velké a dlouhé. I když jiskérka nejistoty ve mně neustále žhne, jakouže velikost toto konkrétní písmenko vlastně označuje.

Abych nezapomněl, ty plavky mi sedí dobře...


Další články tohoto autora:
Ivo Rýznar

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku