Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 4.8.2004
Svátek má Dominik
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Pachatelé domácího násilí
 >SVĚT: Jak se máme, Afghanistáne ?
 >TECHNO: Dvacet let jaderné elektrárny V-2
 >NÁZOR: Ať žije technoparty
 >MROŽOVINY: O jednom pacifistickém bludu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Strýc Podger a pořádek v papírech
 >PSÍ PŘÍHODY: Psí semetrika
 >SAMOVAZ: Jedny prázdniny mých padesátých let
 >EKONOMIKA: Experti očekávají posílení koruny k dolaru i k euru
 >POSTŘEH: O dovolené
 >GLOSA: Návrat Ronalda Regana
 >GLOSA: Dobrý den, deníčku!
 >PENÍZE.CZ: Jak ušetřit za cesty PID a ČD?
 >ARCHITEKTURA: Pavilon na Výstavišti rekonstruován
 >POLITIKA: Být z obliga

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava  
 
4.8. NÁZOR: Ať žije technoparty
František Vízek


Tisíce lidí z celé Evropy vzaly nejen naše silnice, pole, louky a lesy útokem, ale daly celému světu jasně na srozuměnou, jakou váhu dávají našim zákonům, evropskému právu, prosté lidské slušnosti i zdravému rozumu. Tisíce lidí obsadily čtyřicetihektarový cizí pozemek a chovají se na něm jako vandalové. Několik dní budou ve dne v noci nejen ječet, křepčit, také šňupat, kouřit a píchat, ale v množství větším než velkém i močit a kálet kde se dá.
Obecní samospráva, hygienická služba, ochránci přírody ( čili nejen lesů, vod a strání, ale i zvěře) a i česká policie si snadno dokáží poradit s každým malým přestupečkem malého českého človíčka, jsou před masou vandalů menší než malí. A dlouho se zdálo, že bezmocní.
Na základě trestního oznámení za nečinnost policie se přece jenom jakás takás reakce dostavila - a to je dobře. Vstup na cizí pozemek, útok na soukromý majetek, omezování práv, bezohledný vandalismus a pohrdání právem nesmí zůstat bez odezvy represivních složek státu, pokud nechtějí ztratit morální právo na postih "malých ryb".

Organizátoři prý nebyli známí, takže nebylo komu předat písemné oznámení o tom, že akce je nepovolená. K smíchu ! Stačilo vzít včas "do úschovy" drahé aparatury, všechny ty "reprobedny" a ocelové nosníky z desítek pódií a počkat si, až se o ně majitelé přihlásí. Budou tvrdit, že s akcí nemají nic společného, že jim byla ona zařízení bez jejich vědomí odcizena ? Že je mají doma jen tak na koukání ? A budeme jejich výmluvám a jejich advokátům věřit ? Dobrá, ale pak policie aspoň získá přehled plus adresy oněch "okradených" a pomůže jejich poklady ohlídat, až zase bude ve vzduchu hurá technoparty dvanáctá, třináctá a další a další. Bez hudby se dá sice také tančit, ale jde to hůř. Zájem o akce tohoto druhu by mohl být postupně menší než malý, případně nulový.

Poučení: Bude-li Policie České republiky propříště zákonně konat dříve, než na její nečinnost občan podá trestní oznámení, bylo poučení z jedenácté technoparty nakonec užitečné, proto ji hodnotím jako akci veřejně prospěšnou.

František Vízek
www.vizek.info
Další články tohoto autora:
František Vízek

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku