Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 18.8.2004
Svátek má Helena
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Opomíjené aspekty antických olympijských her
 >PENÍZE.CZ: Zprostředkovatelé pozor: další legislativní háček
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak bylo na moři
 >PSÍ PŘÍHODY: Za tohle Bart nemůže
 >GLOSA: Udělej něco s tím psem!
 >MROŽOVINY: Jadranské noční můry.
 >POLITIKA: A co na to občané
 >POLITIKA: Průběh demonstrace proti Přibylovi zklamal
 >POVZDECH: Tenkrát v srpnu 2004………
 >ZDRAVOTNICTVÍ: Co s ním?
 >ŠAMANOVO SVĚDECTVÍ: Masivní demonstrace zrůdnosti komunistického systému
 >USA: Kerryho předvolební křeče
 >EKONOMIKA: Léto přineslo pokles akciových indexů, ale vytváří příležitosti pro otevření dlouhých pozic
 >POLITIKA: To už není vláda puberťáků, zdá se, že nám vládne Grosstapo!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Globalizované hospody

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
18.8. POLITIKA: A co na to občané
Jiří Kilián

Jiří Lobkowicz píše o rybě, která smrdí od hlavy. Píše dobře a píše o skutečnosti a nebylo by třeba více slov. Jenže jedna věc je tu nyní jaksi navíc.
Pana premiéra zajímá, jestli ten soudruh někoho ztloukl nebo ne, zbytek je O.K. A soudruh ztloukl jenom vraha, že. Když už tedy spravedlnost, tak asi ten vrah už byl odsouzen pravomocně , nejspíše ke ztlučení soudruhem. A pana Kalouska zajímá nerovný metr ve vztahu k panu Teličkovi. Premiérovi je venkoncem fuk, čemu sloužil soudruh, panu Kalouskovi je venkoncem fuk, že sedí ve vládě s mnohem poddajnějšími lokaji bývalého režimu a vyčítá protestujícím občanům, že nevystoupili proti Teličkovi, který je nehodlal tlouci, kdežto si dovolují vystupovat proti tomu, aby tento stát platil někoho, kdo byl vyslán je tlouci proto, že žádali svobodu a on, bůhpolituj, prostě musel, že. Ale sám pan Kalousek neřekne nic proti tomu, že ve vládě seděl a sedí s komunistickými ministry. To je asi ten stejný metr - když jde o flek, nebudeme se nějak prsit, pravda.

Temné síly a staré struktury jsou kdevšade ve státních mocech a nemáme to dramatizovat, máme držet ústa a krok a metr a podrobit se aroganci moci silného socialistického státu, platit daně a z nich pak kryptokomunisty, aby nás zase jednou mohli ztlouci, ať již skutečně, nebo obrazně. Protože co jiného nyní se děje, než že z nás vytloukají koruny na každém kroku, aby měli být čím placeni za to, že nám diktují každý pohyb.

A co na to občané ? Mávnou rukou, protože už vědí, že idea spravedlnosti končí s uchopením moci, volit nemá smysl, protože partaje si své zasloužilé zastrčí podle svých potřeb a nějak se čílit je taky zbytečné, protože arogantní moc si z nich dělá blbce.

Takže jo, zavřete Hoffmanna a za tónů Internacionály nastrčte do vlády ty měřené jiným metrem, seďte si tam s nimi a vyčítejte občanům, že jsou nespravedliví. Jojo, já vím, lidovci musí hlídat socialisty, aby to nedopadlo hůř... ach jo...

Drkilian


Další články tohoto autora:
Jiří Kilián

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku