Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 21.9.2004
Svátek má Matouš
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Špidla si zaslouží omluvu
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Ta slast být okraden
 >VZPOMÍNKA: Kameníci - studenti
 >POLITIKA: Špatně skrývaná reklama (2)
 >HISTORIE: 23. září 1938
 >DOKUMENT: Otevřený dopis premiérovi
 >POLITIKA: Vládní krize 2004 – virtuální mocenská šaráda
 >ARMÁDA: Skvělé dny NATO
 >DOKUMENT: Wikipedie přesáhla hranici jednoho milionu článků
 >PENÍZE.CZ: Studenti mají větší výběr běžných účtů
 >EKONOMIKA: Jak se bude vyvíjet americká burza po zbytek roku?
 >DOPRAVA: Tak se jezdí v Praze
 >MÉDIA: Co říkají webové stránky o členovi RRTV?
 >FEJETON: Jak funguje socík
 >POLICIE: Policejnímu generálovi pro informaci!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Doprava  
 
21.9. DOPRAVA: Tak se jezdí v Praze
Kamil Salajka

20/09/04 ve 13.10. došlo v ulici vedoucí od Michelské k Budějovické (je to ulice Vyskočilova) k vcelku běžné avšak poučné dopravní nehodě.

V těchto dnech je tam místo dvou pruhů na posledních sto metrech pruh pouze jediný levý – ten pravý je v opravě. Ve špičce je těch cca 400 m od Brumlovky až na Budějovickou tak na 10 minut.

A jak už to tak bývá, řidiči se snaží vymyslet jak to urazit co nejdříve. Mimo špičku je vcelku efektivní vzít to tím pravým co nejdál a někde před zúžením se vecpat do toho levého průjezdného.
V den D minutě M se v tom kritickém bodě sešli dva stejně sebejistí řidiči. V pruhu levém a tudíž průjezdném autobus (pro zjednodušení A). Jedouce v něm a stoje u prostředních dveří, jsem kromě obou řidičů asi ten nejlepší svědek. V pruhu pravém a tudíž s potřebou zařadit se Octavia Combi ( pro zjednodušení O).

Začínalo to vypadat zajímavě tak posledních pět metrů před zúžením. Rychlost obou vozidel zcela zanedbatelná – i nemocná želva by jim stačila. Ovšem sebedůvěra obou řidičů nebetyčná. < br >A pokračuje a nechce pustit O v domnění, že O si počká. O toho nic nedbá a tlačí se tam dál žijící ve víře, že A ho přeci pustí.

A trošku změkne, jede dál, ale zároveň se lepí na levý obrubník, až na něm zůstane viset. V ten moment už ovšem O visí svým bokem na předku A, protože jel zcela nesmyslně taky dál. Včil mudruj kdo udělal chybu. Mé sympatie jsou spíše na straně A, ale uznávám že to někdo může vidět jinak. Samozřejmě to zablokovali vcelku spolehlivě.

A třešnička na závěr. < br >10 vteřin po nehodě dojede Porsche Cayenne, vyskočí z něj muž, vyloví vizitku a hned k řidiči O. Začne mu ji cpát do ruky a (teď dovozuji) říká, že to viděl a že mu to dosvědčí – ty autobusáci jsou přeci arogantní potvory. Podle mého názoru neviděl vůbec nic, protože jinak bych já musel vidět jeho.

Vraceje se o cca 40 minut později a vida A i O stále zaklíněné v sobě, vylovil jsem taky vizitku a dal ji těm chlapcům co řeší nehody v Dopravním Podniku. Když se mě bude Policie ptát, řeknu co jsme viděl.


Další články tohoto autora:
Kamil Salajka

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku