Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 6.12.2004
Svátek má Mikuláš
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Nejvyšší Klaus
 >POLITIKA: Kongres ODS - král je mrtev, ať žije král!
 >PRÁVO: Soudní šlendrián aneb Precedens v Praze 11
 >ÚVAHA: Ďábel skutečně existuje
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Vánoční nakupování v knihkupectví
 >ZVĚROKRUH: Střelec
 >SPOLEČNOST: Jak se žije v Čecháčkově
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak jsem se nepohádal v Cafouru
 >HUDBA: Koubek křtí velmi povedené CD
 >PENÍZE.CZ: Na burzu bez výmluv
 >USA: Kdo si nevystřelí není chlap
 >POLITIKA: Kongres ODS je kongresem historickým
 >MOBY DICK: Privatizace Českých Textáren - nekonečný příběh
 >EVROPA: Klaus se nezbláznil
 >POLEMIKA: Petr Štěpánek mezi bludem a pomluvou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  
 
6.12. HUDBA: Koubek křtí velmi povedené CD
Petr Vlasák

Václav Koubek nahrál už své šesté album, tentokrát kromě kmenové kapely (Jan Ponocný, Martin Rychta a Jaroslav Jeřábek) se na desce objevují i takoví hosté jako skupina Traband (hned ve čtyřech kouscích), Filip Topol, Pavel Fajt, Olin Nejezchleba a další. Koubkův nezaměnitelný projev a syrová hra na tahací harmoniku jsou zde podtrženy citlivými aranžemi. Dvacet nových písní najdete na nosiči, který bude mít křest v úterý 7. prosince na pražské Baráčnické rychtě.

Koubek je muž desatera profesí – hospodský bavič a harmonikář (není divu, že si rozumí s Trabandem), zpěvák, pasák dobytka, komponista a textař, herec filmový i divadelní, šansoniér, kabaretiér, literát, filmař, produkční, dramaturg, tulák a cestovatel, organizátor a manažer v oblasti performativního umění, svérázný filosof a rozhodně samorost.

Vystudoval Lidovou konzervatoř a VŠS v Liberci, působil v několika divadlech, významně se podílel na divadelních poutích v Praze, napsal několik knížek, pracoval pro TV, hrál ve filmech Cesta pustým lesem, Co chytneš v žitě a několika dalších. Už několik let organizuje letní kulturní akce na zámku Červená Lhota a pořádá republikový celoroční festival písničkářů Hudební sklepy. V těchto aktivitách mu může konkurovat málokdo. K české folkové scéně už patří přes dvacet let.

Špatně vidím
špatně slyším
nevzpomínám si
po ránu mě bolí záda v chladném počasí
Nuly mého milénia se v nekonečno pojí
Nikoli věci, ale příběhy nás mění…

(Příběhy)

Takové a podobné či jiné, většinou smutné až ponuré, sem tam veselé, svižné i pomalejší jsou Koubkovy nové příběhy, které zná „Každý pes“.

A křtem to nekončí, současně vychází notový zpěvník sebraných písní z let 1975 – 2005, kde lze nalézt písně z šesti jeho alb (Obrazy, Šaty šupáka, Bezvětří, Lítám, Já a můj táta, Každej pes). Písně zapsané notově nebo akordy a také texty, které jsou uceleným přehledem jeho dosavadní tvorby.

Na 2. března 2005 je pak plánován velký koncert v Lucerna Music Baru v Praze, kde Koubek oslaví svých jubilejních padesát let a současně pokřtí album „Best of Václav Koubek“. Jako hosté a gratulanti na koncertě vystoupí např. Jiří Suchý, Hana Hegerová, Radůza, Traband a další.

»Už jen představa bohů může z nás vypudit démony podezíravosti a závisti, kteří stravují naši energii.« - tohle heslo si Vašek Koubek zapsal jednou do diáře a tak se ty démony závisti, konzumu a jim podobné snaží rozhánět. Přijďte se podívat na Rychtu a když ne, tak alespoň ručím za další kvalitní tip na pěkný dárek v podobě „Každého psa“.

V magických kruzích
Tam mezi stromy
V hlasech znících ozvěnou
Ve šlápotách bílým sněhem,
Minulí tu stále jsou
Ti co minuli tu jsou

Všichni jsme snílci snílci
snící o lásce
Den za dnem míjí
Zítra snad zdá se
Potkáme štěstí a říkáme si
Že ten sněný tak jak my o nás ví

(Snílci)

Odkaz: www.vaclavkoubek.cz
Další články tohoto autora:
Petr Vlasák

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku