Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 9.12.2004
Svátek má Vratislav
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Africké problémy a otazníky
 >SPOLEČNOST: Idiotská propaganda, záruka úspěchu!
 >POLITIKA: Úspěšné země mají tolerantní opozici
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Realita a fikce Pulp Fiction (1)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Po létech ve Slávii
 >MÉDIA: Novinářský hyenismus
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Krtek je taky jenom člověk
 >PRÁVO: Zrušení senátních voleb a jeho konsekvence
 >PSÍ PŘÍHODY: Ještě necelých čtrnáct dní bude hůř
 >ÚVAHA: Diskriminace dolních končetin
 >POLITIKA: Horký politický víkend
 >CHTIP: Mexičan
 >ÚSTAVA MĚSTA KOCOURKOV: Hlava IV. Kocourkovská městská rada
 >PENÍZE.CZ: Jak se platí na zahraničním sněhu
 >EKONOMIKA: Dolar vyvolává obavy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
9.12. POLITIKA: Horký politický víkend
Michal Simkanič

Zatímco na kongresu ODS, jehož jsem měl tu čest se osobně zúčastnit, panovala atmosféra na jedné straně plná radostných očekávání, tak ale současně na straně druhé možná ještě plnější evidentního povědomí vysoké odpovědnosti, na sešlostech levicových stran se evidentně děly věci velmi diametrálně odlišné.

Krachující sociální demokracie se pokoušela hledat cesty, jak si zachránit svá lukrativní křesla a tučné prebendy i do budoucna a zdá se, že to hlavní, na co přišla, je snaha působit na svoji členskou základnu, aby držela – není pro to lepšího výrazu – hubu a krok. Vrcholem pak bylo kolektivní obvinění posledního relativně úspěšného předsedy Miloše Zemana ze škození straně. Staré a tuším že ruské přísloví praví – nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu. Kdyby totiž nedělala tato hurá strana v čele s polodospělým klučíkem v roli předsedy jeden kopanec za druhým, nemohlo by jí uškodit ani sto bývalých předsedů, a to prostě proto, že by neměli na co poukázat. Zažíváme však všichni zcela pravý opak, kdy i lidé s velmi nízkým stupněm rozhledu cítí, že současná vláda je zcela bezradná sama ze sebe, naprosto netuší jak dál a doslova čeká na nějakou ránu z milosti. Vrcholem jejího víkendového jednání je finální teze doslova potvrzující vše výše uvedené, která praví, že nejlepší cestou záchrany bude opuštění vlastního volebního programu. Jinými slovy tedy – slibovali jsme vám sociální stát a ukřičeli jsme naše oponenty, kteří poukazovali, že na to nemáme ani odborně a ani ekonomicky. Lhali jsme, zdroje žádné nejsou a to, co najdeme ve vašich peněženkách, nám přestává stačit. Budeme tedy od teď na sliby kašlat a pojedeme pěkně stylem každý týden dobrý. Člověk nemusí být zrovna politolog, aby byl schopen dopočíst, že stojíme před dalším pádem preferencí. Pro naši zemi však tato vláda začíná být srovnatelná s jakoukoli jinou přírodní katastrofou, ne nadarmo se přece říká, že blbost je nejhorší zbraň lidstva.

Srovnatelnou míru povědomí o inteligenci voličů má zjevně i strana našich bolševiků. Patnáct let po listopadu přišli na to, že její hlavní oporou nebudou dělníci a staneme se tedy svědky pokusu o zblbnutí co nejširší části voličského spektra, který pravděpodobně bude spojen i s další pokusem, jak zase jednou přepsat naše historická fakta.

Hezky to tehdy řekli dělníci v ČKD – nejsme děti. No prosím – dejte jim patnáct let – a soudruzi už na to přicházejí.

Ing. Michal Simkanič

www.ceskapravice.cz


Další články tohoto autora:
Michal Simkanič

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku