Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 10.12.2004
Svátek má Julie
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: O vlivu pohlaví na volby
 >GLOSA: Biflování ano i ne
 >EKOLOGIE: Třikrát jsem se štípnul do ruky
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Kýnka a čeeser
 >NÁZOR: Palata má problém. Klause. A dlouho.
 >VZPOMÍNKA: Zuzana Navarová
 >PRÁVO: Družstevním milionářem za pár šlupek
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart se nepopral. Ne svou zásluhou.
 >SPOLEČNOST: Spamy všeho druhu, kliďte se!
 >PROFIL: Bedřich Moldan
 >PENÍZE.CZ: Skutečné a oprávněné nájemné: málo známé veličiny
 >EKONOMIKA: Sazby ČNB beze změny
 >SVĚT: Africké problémy a otazníky
 >SPOLEČNOST: Idiotská propaganda, záruka úspěchu!
 >POLITIKA: Úspěšné země mají tolerantní opozici

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
10.12. NÁZOR: Palata má problém. Klause. A dlouho.
Miloslav Kilián

Pane Palato. Nikoliv ODS, nebo její voliči, ale Vy máte problém: "Klaus". Jsem poměrně pilný čtenář tisku, takže Vaše názory a texty velice dobře znám. Chvíli jsem váhal, zda mám vůbec na Váš komentář v sobotních LN reagovat. Vím dobře, že vedle pana Pehe jste mezi našimi novináři syndromem Klaus postižen nejvíce. Vaše texty, stejně jako komentáře pana Pehe, vždy obsahují nějaké to "ostatně se domnívám, že Klaus musí být zničen". S tím ráno vstáváte a večer leháte.

Ale dobře, to je Váš problém. Já reaguji teprve v okamžiku, kdy veřejně urážíte mne osobně. Jako voliče ODS. Já si samozřejmě "vážím" vašeho dlouhodobého úsilí vysvětlovat mi, že tato strana (a zejména její bývalý předseda) vlastně chtějí v případě EU něco úplně jiného, než já. Pan Pehe v tomto dlouholetém a neúspěšném úsilí také vyniká. Máte můj plný "obdiv" za vaše tvrzení, že tolik lidí stojí dnes za Klausem nikoliv (také) pro jeho střízlivý postoj k EU, ale navzdory němu. Nenecháváte se zmást všemi průzkumy, které potvrzují, že Klaus je právě v zahraniční politice hodnocen veřejností nejlépe. Vládnete jistě tajnými informacemi, pocházejícími z míst mimo tento svět! Opravdu škoda, že tyto informace nemá také ta "hradní sekta", které jde podle vás prakticky pouze o populismus a popularitu Václava Klause. Kdyby je totiž měla, jistě by doporučila chování "populisty Klause" změnit. A dokážete si představit pak to procento podpory pro prezidenta, kdyby se podařilo i tuto "kaňku" z jeho politiky odstranit?

Pane Palato - jsem voličem ODS. Po dlouhém zvažování jsem sice hlasoval v referendu pro vstup ČR do současné EU, ale můj postoj k směřování tohoto společenství obsahuje řadu velice vážných výhrad a obav. ODS jsem volil, mimo jiné, právě proto, že její program můj postoj nejlépe odrážel a její střízlivý přístup a odmítání "huráevropanství" mi vyhovuje. Volil jsem ji, protože navzdory všem "upřímným" rádcům typu Vašeho či pana Pehe především zůstala svou a programově konzistentní. Volil jsem ji, protože navzdory lidem typu Vašeho a pana Pehe, kteří to s touto stranou "myslí upřímně", se nenechala zmást a dále stojí na hodnotách, na základě kterých se zrodila. To k velké nelibosti Vaší i pana Pehe prokázala také tím, že prosadila na Hrad Václava Klause. A to také navzdory tomu, že postoje ODS obecně, stejně tak postoje mé, nejsou zdaleka ve všem s názory Václava Klause jednolité.

Netroufám si s takovým přesvědčením, jako Vy, mluvit za ostatní běžné voliče ODS. Snažím se ale dívat a naslouchat. A osobně jsem došel k názoru (mýlit se jistě mohu), že o tom, co si přeje běžný volič ODS, toho vy moc nevíte. A nebo možná víte, ale pak lžete. Váš styl psaní, kterým se snažíte postavit do autu každého, kdo nesdílí přesvědčení o zářných zítřcích sjednocené a unifikované Evropské unie, Váš posměch všem, kteří nejsou s písní na rtech ochotni kráčet nadšeně "vpřed" - něco mi to připomíná. Kdypak jsme tohle už zažili?

S pozdravem

Ing. Miloslav Kilián


Další články tohoto autora:
Miloslav Kilián

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku