Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 13.12.2004
Svátek má Lucie
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: ODS je záludnější než KSČM
 >NÁZOR: Jiří Pehe - obsese nebo kalkul?
 >POLITIKA: Začala válka o ústavní smlouvu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Leze na mě mněňák
 >GLOSA: Chudáci boháči
 >DROGY: Rodiče proti dětem
 >PSÍ PŘÍHODY: Smíšené pocity
 >PENÍZE.CZ: Chceme mizerné důchody a vysoké daně?
 >INFO: Tabulka zdraví (pro dospělé)
 >POLITIKA: Novomanželské půjčky
 >MOBY DICK: Symbolické poděkování za celoroční úsilí a práci
 >ZPRÁVA: Televizní vysílání ruší dlouhodobá inverze
 >KNIHA: Když se recenzentka splete...
 >ÚVAHA: Konfederace hlupáků aneb Geometrie a theologie
 >W+H: Velká předscéna

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
13.12. Něco zcela normálního

V neděli začaly přímé vlaky mezi Českými Budějovicemi a Vídní, jeden je prodloužen do Plzně. Naposledy se takto jezdilo před válkou. Pak nastal Reich / Protektorát, pak přišel bolševik, který na diktát z Moskvy uzavřel hranice.
Obnovilo se něco docela normálního. Zpáteční jízdenka mezi těmito městy tak bude stát 1151 korun, pro držitele zákaznické karty 670 korun, to je dost mastné, ale budiž, první krok byl učiněn.
Škoda, že to trvalo tak dlouho a škoda na druhou, že vázne silniční spojení mezi Rakouskem a Českou republikou. Ono není nejlepší ani s Německem. Bavorská vláda, popichovaná šovinistickou částí vedení sudetoněmeckých spolků, hodlá stavět mizerných dvacet kilometrů dálnice do roku 2009, to je šílené, ostudné, nemravné a debilní. Ovšem z rakouské strany se neděje ani to. Na české straně máme na dálniční přechody aspoň jakž takž kvalitní státní silnice, ovšem na rakouské straně navazují uzoučké klikaté okresky.

Obnova vlakového spojení, to je něco naprosto normálního, správného. Naše vláda by měla tlačit všemi směry na to, aby mezi námi a sousedy bylo navázáno dopravní spojení, které odpovídá současnosti, a to je především spojení dálniční. Dálnice na Linec a dálnice na Vídeň, pokud by se tato dvě spojení aspoň stavěla v nějakém rozumném tempu, teprve to by bylo skutečně normální, jak to má být mezi dvěma státy, které jsou spolu v přátelských vztazích.
Aston


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku