Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 20.12.2004
Svátek má Dagmar
  Výběr z vydání
 >PRÁVO: Advokáti
 >EKONOMIKA: Lidský život je bezcenný
 >EVROPA: Žonglování s evropskými fondy
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Do kina - Úžasňákovi
 >SPOLEČNOST: Územní šrám
 >HUDBA: Radio Beat slavilo Beat Festem
 >FEJETON: Koberec
 >PSÍ PŘÍHODY: Zas je tu kontejner
 >PENÍZE.CZ: Konec roku na spadnutí. Propadnou vám výhody?
 >MOBY DICK: Vánoční setkání manadementu Českých Textáren se zaměstnancem
 >PRAHOU JEN TAK: Do věže!
 >KNIHA: Úhelný kámen evropské vzdělanosti a moci
 >W&H: Interview
 >PROFIL: Jan Keller
 >CHTIP: Vlakem a lodí

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne  
 
20.12. Komunisté žadoní o potlesk
(eff)

Podívejte, jací jsme pašáci, takový je smysl poslední komunistické iniciativy. Grebeníček řekl v neděli v televizi, že chce požádat předsedu sněmovny Zaorálka o svolání mimořádné schůze dolní sněmovny, aby projednala zmrazení platů ústavních činitelů.
Smysl je v tom, aby si lidi řekli - jé, komunisté jsou na naší straně, oni chtějí došlápnout na tu pakáž poslaneckou. Praktický smysl nemá ta iniciativa žádný. Ani komunistů není dost, ani jejich klub nebude mezi svátky úplný. Muselo by se najít dost sociálně demokratických přitakálků, aby coby Smolíček Pacholíček skočili komunistické lišce na ocásek a nechali se povozit. I kdyby schůze byla, i kdyby zákon upravila, upravený zákon by musel ještě schválit senát (který ho v aktuální verzi navrhnul) a podepsat prezident. To je asi tak pravděpodobné, jako že do koně svatého Václava vjede život. Ví to Grebeníček stejně jako to ví každý jiný. Je to čistě propagandistický tah, který má zabrnkat na "první signální soustavu" voličské veřejnosti.
Že je zvýšení platů politiků, soudců a státních zástupců nehoráznost, to je samoozřejmé. Když už ji ale senát před třemi týdny spískal, rozhodně není nutné čekat na bolševiky, aby horký brambor pofoukali.

Vnitro podle vnitra
Nesem vám noviny, odposlouchejte, zazpívalo vnitro předvánoční koledu a předložilo veřejnosti policejní analýzu policejních odposlechů. Mohla by být přesvědčivější, kdyby ji provedl někdo jiný než samo vnitro. Ale budiž, už z technických důvodů muselo nejdřív přijít vnitro a předvést, jak s odposlechy nakládá. Vše se odehrálo v televizi - i to je podivné, že se předseda sněmovní komise pro odposlechy Jiří Bílý o těchto číslech dozvídá až v pořadu, ve kterém sám vystupuje. Ale budiž, žijeme v Česku.
Vnitro si podle vnitra počíná civilizovaně a počet jeho odposlechů odpovídá běžnému evropskému průměru. Kdyby toto zjistila a přesvědčivě doložila Bílého komise, bylo by to v pořádku. Klid ale nastane, až někdo nezávislý prověří, že vnitro nešanuje vnitro, přičemž sám Bílý těm číslům nevěří. To je vážné obvinění. Občan by se měl dozvědět, jakou hru to na něj hraje vnitro a jakou politici, na čí straně je pravda? Snad to jednou někde odposlechneme.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku