Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 23.12.2004
Svátek má Vlasta
  Výběr z vydání
 >USA: Filibuster - co to je
 >GLOSA: N4K Tuneláři
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Dvacáté povídání v předvánoční nostalgii
 >VĚDA: Američan si pochutná a Evropan se ošklíbá
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dobrý obchodní nápad
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Kapří den
 >ZAMYŠLENÍ: S cizí ženou v cizím pokoji
 >POLITIKA: Jak měl vypadat ten proletariát?
 >PSÍ PŘÍHODY: Psí Houdini
 >NÁZOR: "Pověsil medicínu na hřebík a šel prodávat čaj"
 >POLITIKA: Už zase nám ukradli vánoce
 >PENÍZE.CZ: Pozor na převody na konci roku
 >POLITIKA: Většinový volební systém? Zmanipulovaná a zmatená demokracie.
 >SPOLEČNOST: Problém nemocnosti je ke škodě nás všech

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
23.12. GLOSA: N4K Tuneláři
Vít Blaha

Říkal jsem si, že se pánové zbláznili… Chystají se totiž založit Novou Čtyřkoalici - N4K:

"…Místopředseda US-DEU František Pelc totiž LN prozradil, že se jeho kolegové chystají oslovit před příštími parlamentními volbami především ´středopravicové liberální strany´. ´Myslím, že zcela namístě je diskuse s Evropskými demokraty, se Stranou pro otevřenou společnost, s Volbou pro město, Lirou a samozřejmě s ODA,´ říká Pelc. ´Pokud budou mít tyto strany o projekt zájem, máme šanci oslovit mezi 10 až 20 procenty voličů,´ dodává Pelc…"

Strana, jejíž předvolební preference jsou v rozsahu statistické chyby a jejíž poslední volební výsledky napovídají kde asi skončí po příštích parlamentních volbách, by si měla osvěžit základy matematiky. 4 x 1 a dokonce ani 4 x 2 není ani deset, ani dvacet.

Místopředseda strany Pelc sice oznámil, že ač je "…poměrně hrdým unionistou, kdyby byl nastartován kvalitní projekt, tak by diskusi o zániku značky unie považoval za možnou…" v souvislosti s tím, že si unionisté už teď vyhrazují čelná místa v novém uskupení, je nutno jeho ochotu zahodit značku unie číst takto "… už jednou jsme jednu stranu vytunelovali, nic nám nebrání při příslibu nových koryt to zopakovat…"

O budoucích volebních ziscích unionistů si nedělá iluze ani jejich dřívější neochvějný podporovatel Jiří Pehe. Pochopit, proč se tedy s tak mizerným a všeho schopným subjektem chce dávat do kupy třeba Jan Kasl a jeho Edové, se člověku podaří v okamžiku, kdy se dočte, že:

"…Na speciální seminář o liberální politice si minulý týden pozvala malé strany - včetně vládní Unie svobody - jedna z evropských liberálních nadací. Tam se malé strany dozvěděly, že pokud chtějí dostávat dotace od evropských liberálů, musí vystupovat jako jednotný partner…"

Takže pánové se nezbláznili. Žádné názorové splynutí, ale jediným pojítkem těch, co sami sebe označují za ´středopravicové liberální strany´, jsou jako obvykle peníze. V tomto případě formou dotace. Už se nedivím, že tak bojují za EU.

Vít Blaha

www.angle.cz
Další články tohoto autora:
Vít Blaha

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku