Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 31.12.2004
Svátek má Silverstr
  Výběr z vydání
 >BAJKA: Podobenství o mravenci a kobylce
 >GLOSA: Zase se budou vyhazovat (naše) peníze
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Silvestr
 >SPOLEČNOST: „Tiše a ochotně péefka na plotně...“
 >JEDNOHUBKY: Pavouci, garáže a mučidla na Malé Straně
 >PSÍ PŘÍHODY: Pejskové přejí plodný Nový rok
 >HUMOR: Dva deníčky
 >DOKUMENT: Aktualizace situace v oblastech zasažených zemětřesením
 >PENÍZE.CZ: Co vám neřekli o kapitálovém životním pojištění III.
 >OSOBNOST: Ladislav Štoll - titán zašlých časů
 >POLITIKA: Škromachova hozená rukavice
 >FEJETON: Novoroční předsevzetí
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem byl Samaritánem
 >POLITIKA: Vnitřní logika marxismu
 >ŠAMANŮV KALENDÁŘ: O ženitbě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
31.12. RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Silvestr

Povídání o době mého dětství, jak si na ně pamatuji a nepamatuji po těch dlouhých letech. Celé najdete zde. Tentokrát taky aktuálně o Silvestru, pokračování o televizi bude až po Novém roce.

Už jsem se tu zmiňoval jednou o Silvestru, když jsem psal o čekání na to, kdy to rupne. Tohle očekávání se tenkrát zviditelnilo o Silvestru, kdy moji rodiče lili olovo a pokoušeli se odhadnout běh příštího roku a protože jim vyšlo něco jako gondola, těšili se na výlet do Benátek. Tehdy zřejmě bylo ve vzduchu nějaké čekání, že se režim položí. Nikdy potom se nic podobného neopakovalo, naši už olovo nelili a Silvestr se odbýval úplně obyčejně, bez politického přídechu.
O tom čekání na to, až to rupne se děti nemohly moc dozvědět - rodiče před nimi byli opatrní. Nicméně,jednou se mi přece jen něco doneslo - musel jsem být malý kluk a asi to vím spíš z vyprávění, než ze zkušenosti, zkrátka, tatínek měl narozeniny a dostal v krabici z Prahy zaslaný dort. Na něm bylo napsáno - POŘÁD JSME VAŠI a poslali mu ho zaměstnanci bývalého Neffova, nyní aktuálně znárodněného obchodu s kuchyňskými potřebami na Příkopech!
K očekávání, že to rupne... Vzpomněl jsem si na to i v tuto dobu předvánoční. Ukázalo se totiž, že Svobodná Evropa mění logo, z posranosti a politické korektnosti, že prý zvon je křesťanský symbol a že popouzí soudruhy muslimy, takže RFE bude mít napříště coby logo pochodeň. Tak jsem nad tou pochodní vzpomínal na letáky Svobodné Evropy, které jsme jako kluci hledali po polích a hájích, se znáčkem zvonu v záhlaví. Byly to mocné zážitky, četba těchto superzakázaných tiskovin. Tenkrát tam taky psali, že osvobození je za dveřmi a že to rupne a vzpomínám, s jakou skepsí jsem četl ty řádky. Se skepsí oprávněnou.
Tak příště zase o té televizi.
31.12.


Další články tohoto autora:

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku