Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 28.12.2004
Svátek má Bohumila
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Věčný antiamerikanismus ještě jednou
 >MÉDIA: Vánoční veselice
 >GLOSA: Proč nežalovat rovnou samotného Boha?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak bylo o Vánocích 2.
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Můj Štědrý den
 >HISTORIE: Spotřeba vína na jednu čínskou báseň
 >PSÍ PŘÍHODY: Generálka na Silvestra
 >POLITIKA: Největší Marxův omyl - zbídačování dělnické třídy
 >DOKUMENT: Kontakty na zástupce MZV ČR v postižených oblastech
 >PENÍZE.CZ: Ani dárek není zadarmo
 >PRÁVO: Když rozum nezná, co poznaly smysly
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak bylo o Vánocích
 >MOBY DICK: Za kolik prodat České Textárny
 >PSÍ PŘÍHODY: Psí Vánoce
 >PENÍZE.CZ: Co vám neřekli o kapitálovém životním pojištění II.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
28.12. MÉDIA: Vánoční veselice
Václav Vlk

Už Ondřej Neff si tady stěžoval, že se v našich masmediích i na Vánoce neobjevují skoro žádné potěšující zprávy, ale jen katastrofy, mordy a hrůzy. Sám jsem si z důvodu duševního zdraví zakázal vůbec se o Vánočních svátcích na jakékoliv televizní zprávy podívat. A jak se zdá, udělal jsem dobře.

Televizní program, který české televize na svátky nabízely, byl bohužel velice slaboučký. ČT již léta neprodukuje nic, co by stálo za to, a Nova je po odchodu proklínaného Železného jen stínem své bývalé slávy.

Takže k vybírání, pokud se člověk nechtěl podívat popadesáté na tu samou pohádku, nebylo mnoho. Až se objevil jeden program. Hodina zpěvu od pánů Svěráka a Uhlíře. Járu Cimrmana miluji, Uhlířovy songy, včetně "severní vítr je krutý", známe všichni. A tak jsem si onen program s potěšením zapnul.

Na obrazovce se objevily nějaké roztomilé dětičky - pěvecký kroužek- a pánové Uhlíř a Svěrák. Natěšeně čekám, co nám připravili. Nestačil jsem se divit!

Jen totiž oba pánové otevřeli huby - jinak se to nedá říci - začali vykládat shromážděným dětičkám, jek se u nás všude krade a blábolili cosi o tunelářích a vesele pokračovali to tom, jak u nás kradou Sojkovi a Vránovi a ještě nějací další a masírovali dětské hlavinky spoluvystupujících i diváků kecy o českých zlodějích... O Vánocích, o svátcích míru a rozjímání, v době, kdy bychom měli pozdvihovat svoje duše a mysl. Místo toho plná huba o tom, jací jsou Češi zloději. Rychle jsem to vypnul.

Tak mám nápad. Pánové, když už jste tak zblblí z té "pravdoláskové" propagandy, nechtěli byste jít někam do prd..e? A když už neumíte, jako jste uměli dříve, potěšit, nedrželi byste raději své nevymáchané huby zavřené? To vám skutečně i o Vánocích připadá tak "in" vytahovat smradlavý kousek hovna stokrát opakovaných lží o českém zlodějském národě a pomazat s ním tvář své země?

Já vás v té televizi vypnul. Těch prvních pár minut mi stačilo. A propříště si velice rozmyslím, abych si vás skrz obrazovku pouštěl do bytu. Totiž někoho, kdo "veselé" písničkové pásmo zahajuje přesvědčováním nejmladší generace, že je součástí národa a státu zlodějů. Víte, kam byste mohli jít?


Další články tohoto autora:
Václav Vlk

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku