Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 30.12.2004
Svátek má David
  Výběr z vydání
 >OSOBNOST: Ladislav Štoll - titán zašlých časů
 >POLITIKA: Škromachova hozená rukavice
 >FEJETON: Novoroční předsevzetí
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem byl Samaritánem
 >POLITIKA: Vnitřní logika marxismu
 >ŠAMANŮV KALENDÁŘ: O ženitbě
 >PRÁVO: Kam až smí sáhnout ministr
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak bylo letos na Mrázovce
 >SPOLEČNOST: Novináři vyhlásili válku zdravému rozumu
 >ÚVAHA: Moralisté? Pozor na ně! Nebezpečí na dohled!
 >DOKUMENT: Aktualizace situace v oblastech zasažených zemětřesením
 >PENÍZE.CZ: Ledy stavebního spoření se (snad) pohnou
 >EVROPA: Turecko a Hitler v nás
 >POLITIKA: Terminátor v roli guvernéra
 >SPOLEČNOST: Rovnost před zákonem

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
30.12. DOKUMENT: Aktualizace situace v oblastech zasažených zemětřesením
MZV ČR

Situace v oblastech zasažených zemětřesením a vlnou tsunami je i nadále velmi složitá a nepřehledná (stav k 29.12., 16:00 hod).

Počet osob, které se neozvaly svým příbuzným v České republice se již druhý den pohybuje těsně nad hranicí dvou set. Převážná většina z nich je zřejmě odříznuta od kontaktu se zastupitelským úřadem či příbuznými v České republice pouze z důvodu poškozené telefonní a dopravní sítě.

Ministerstvo zahraničních věcí zatím nemá ověřené informace o úmrtí českých občanů. S ohledem na množství obětí mezi domácím obyvatelstvem i zahraničními turisty však do budoucnosti nelze tuto eventualitu vyloučit.

Velvyslanectví České republiky a do oblasti vyslané týmy konzulárních specialistů poskytují občanům ČR služby 24 hodin denně. Vydávání náhradních cestovních dokladů, zajišťování přepravy do bezpečných oblastí či přímo do České republiky, zajišťování přístřeší, potravy a kontaktu s blízkými pro desítky postižených je samozřejmou každodenní náplní práce pracovníků Ministerstva zahraničních věcí.

V průběhu příštích 24 hodin s velkou pravděpodobností odletí do postižené oblasti vládní speciál. Jeho hlavním úkolem bude přeprava humanitární pomoci české vlády a repatriace osob z nejpoškozenějších oblastí v jihovýchodní Asii.

V souvislosti s prací krizového telefonního centra při MZV žádáme občany, kterým se již podařilo zkontaktovat s osobou, jejíž jméno je stále vedeno v seznamu hledaných osob, aby tuto skutečnost nahlásili na telefonní číslo 224 182 425.

Ministerstvo zahraničních věcí koordinuje humanitární pomoc jednotlivých resortů české vlády. Finanční i materiální pomoc pro postižené zemětřesením ze strany občanů je organizována nevládními organizacemi (Člověk v tísni, Adra, Charita).

Opakujeme výzvu, aby všichni občané ČR, kteří se nacházejí v oblastech postižených ničivou vlnou co nejdříve kontaktovali příslušné zastupitelské úřady ČR, linky tísňového telefonického centra, či své příbuzné v České republice. Ministerstvo zahraničních věcí a jeho pracovníci jsou připraveni učinit vše co složitá místní situace umožní, aby zajistili jejich bezpečný návrat zpět do ČR.

Potřebné kontakty na Ministerstvo zahraničních věcí ČR a naše zastupitelské úřady byly zveřejněny na NP dne 28.12.


Další články tohoto autora:
MZV ČR

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku