Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 31.12.2004
Svátek má Silverstr
  Výběr z vydání
 >BAJKA: Podobenství o mravenci a kobylce
 >GLOSA: Zase se budou vyhazovat (naše) peníze
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Silvestr
 >SPOLEČNOST: „Tiše a ochotně péefka na plotně...“
 >JEDNOHUBKY: Pavouci, garáže a mučidla na Malé Straně
 >PSÍ PŘÍHODY: Pejskové přejí plodný Nový rok
 >HUMOR: Dva deníčky
 >DOKUMENT: Aktualizace situace v oblastech zasažených zemětřesením
 >PENÍZE.CZ: Co vám neřekli o kapitálovém životním pojištění III.
 >OSOBNOST: Ladislav Štoll - titán zašlých časů
 >POLITIKA: Škromachova hozená rukavice
 >FEJETON: Novoroční předsevzetí
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem byl Samaritánem
 >POLITIKA: Vnitřní logika marxismu
 >ŠAMANŮV KALENDÁŘ: O ženitbě

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
31.12. DOKUMENT: Aktualizace situace v oblastech zasažených zemětřesením
MZV ČR

Stav k 30.12., 17:00

I nadále přetrvává v postižených oblastech velmi složitá a nepřehledná situace. Počet osob, které se neozvaly svým příbuzným v České republice, dnes výrazně poklesl a v současné době se jedná asi o stovku osob. Převážná většina z nich je zřejmě odříznuta od kontaktu se zastupitelským úřadem či příbuznými v České republice z důvodu poškozené telefonní a dopravní sítě.

Ministerstvo zahraničních věcí zatím nemá ověřené informace o úmrtí českých občanů. Přesto však existuje vážné podezření, že šest českých občanů bylo v okamžiku živelné katastrofy v bezprostředním ohrožení života.

Dnes odpoledne odletěl do Indonésie vládní speciál s požadovanou humanitární pomocí. Do postižených oblastí tak byla odeslána další zásilka balené pitné vody, dále léky, prostředky na úpravu a čištění vody a vaky na mrtvá těla. Občanské sdružení Adra dodalo sady základních hygienických potřeb. I nadále je odesílána balená pitná voda linkou ČSA do Kolomba na Srí Lance. Na zpáteční cestě pak vládní speciál přepraví české občany z nejpoškozenějších oblastí v jihovýchodní Asii.

Velvyslanectví České republiky a v oblasti působící konzulární specialisté poskytují občanům ČR služby 24 hodin denně. Pomoc občanům v zahraničí, kteří se ocitli v nouzi, je samozřejmou každodenní náplní práce pracovníků Ministerstva zahraničních věcí. MZV ČR opětovně vyzývá všechny občany ČR nacházející se v oblastech postižených ničivou vlnou, aby, pokud je to možné, co nejdříve kontaktovali příslušné zastupitelské úřady ČR, linky tísňového telefonického centra, či své příbuzné v České republice. Ministerstvo zahraničních věcí a jeho pracovníci jsou připraveni učinit vše, co složitá místní situace umožní, aby zajistili jejich bezpečný návrat zpět do ČR.

I nadále platí varování MZV ČR občanům, aby vzhledem k složité situaci a možnosti vzniku epidemie necestovali do postižených oblastí. V případě, že se přesto rozhodnou tuto cestu uskutečnit, doporučujeme se informovat o možném riziku a o nutnosti očkování.

V souvislosti s prací krizového telefonního centra při MZV žádáme občany, kterým se již podařilo kontaktovat osobu, jejíž jméno je stále vedeno v seznamu hledaných osob, aby tuto skutečnost nahlásili na telefonní číslo 224 182 425.

Ministerstvo zahraničních věcí zřídilo krizové internetové stránky na adrese www.mzv.cz/asie. Zde publikujeme aktuální informace a krizová telefonická i další spojení. Několikrát denně zde aktualizujeme i počty osob, které se neozvaly svým příbuzným či úřadům ČR.

Další potřebné kontakty na Ministerstvo zahraničních věcí ČR a naše zastupitelské úřady byly zveřejněny na NP dne 28.12.


Další články tohoto autora:
MZV ČR

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku