Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 1.1.2005
Nový Rok
  Výběr z vydání
 >EVROPA: Turecko do EU? Samozřejmě?
 >MOBY DICK: Protialkoholní léčba v Českých Textárnách
 >FEJETON: Máme co dát generaci našich vnuků?
 >ÚVAHA: Cena jména
 >W+H: Být či nebýt?
 >RECENZE: Jablkoň - CD Hovada boží / Animantes Dei
 >DOKUMENT: Aktualizace situace v oblastech zasažených zemětřesením
 >BAJKA: Podobenství o mravenci a kobylce
 >GLOSA: Zase se budou vyhazovat (naše) peníze
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Silvestr
 >SPOLEČNOST: „Tiše a ochotně péefka na plotně...“
 >JEDNOHUBKY: Pavouci, garáže a mučidla na Malé Straně
 >PSÍ PŘÍHODY: Pejskové přejí plodný Nový rok
 >HUMOR: Dva deníčky
 >DOKUMENT: Aktualizace situace v oblastech zasažených zemětřesením

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
1.1. DOKUMENT: Aktualizace situace v oblastech zasažených zemětřesením
MZV ČR

Stav k 31.12., 16:00

I nadále přetrvává v postižených oblastech velmi složitá a nepřehledná situace. Počet osob, které se neozvaly svým příbuzným v České republice, stále klesá a v současné době se jedná o 90 osob. Ministerstvo zahraničních věcí má ode dneška potvrzeno úmrtí jedné české občanky. Jedná se o mladou ženou, která pobývala v Thajsku. I nadále existuje vážné podezření, že dalších šest českých občanů bylo v okamžiku živelné katastrofy v bezprostředním ohrožení života.

Do Indonésie dnes přiletěl vládní speciál s požadovanou humanitární pomocí. Na zpáteční cestě pak vládní speciál přepraví české občany z nejpoškozenějších oblastí v jihovýchodní Asii. Vládní speciál odletí z indonéského Medanu v sobotu 1.1. 2005 a poletí na trase Phúket (Thajsko) - Kolombo (Srí Lanka) - Male (Maledivy). Pracovníci zastupitelských úřadů v postižených oblastech se i přes velice obtížnou situaci pokouší být v kontaktu s českými občany i delegáty českých cestovních kanceláří a informují je o možnosti návratu do ČR tímto speciálem. Další humanitární pomoc především ve formě pitné vody byla linkou ČSA dopravena také na Maledivy a stejně jako v předchozích dnech na Srí Lanku.

MZV ČR spolupracuje s českými mobilními operátory, kteří na telefonní čísla aktivní v postižených zemích odeslaly sms zprávu s kontaktními údaji na nejbližší ambasádu. V současné době operátoři u svých roamingových partnerů ověřují čísla, která byla v okamžiku zemětřesení aktivní, ale od té doby už se do sítě nepřihlásila. Na tyto telefonní čísla je také rozesílána zmíněná sms zpráva.

Velvyslanectví České republiky a v oblasti působící konzulární specialisté poskytují občanům ČR služby 24 hodin denně. Pomoc občanům v zahraničí, kteří se ocitli v nouzi, je samozřejmou každodenní náplní práce pracovníků Ministerstva zahraničních věcí. MZV ČR opětovně vyzývá všechny občany ČR nacházející se v oblastech postižených ničivou vlnou, aby, pokud je to možné, co nejdříve kontaktovali příslušné zastupitelské úřady ČR, linky tísňového telefonického centra, či své příbuzné v České republice. Ministerstvo zahraničních věcí a jeho pracovníci jsou připraveni učinit vše, co složitá místní situace umožní, aby zajistili jejich bezpečný návrat zpět do ČR.

V souvislosti s prací krizového telefonního centra při MZV žádáme občany, kterým se již podařilo kontaktovat osobu, jejíž jméno je stále vedeno v seznamu hledaných osob, aby tuto skutečnost nahlásili na telefonní číslo 224 182 425.

Ministerstvo zahraničních věcí zřídilo krizové internetové stránky na adrese www.mzv.cz/asie. Zde publikujeme aktuální informace a krizová telefonická i další spojení. Několikrát denně zde aktualizujeme i počty osob, které se neozvaly svým příbuzným či úřadům ČR.

Další potřebné kontakty na Ministerstvo zahraničních věcí ČR a naše zastupitelské úřady jsou na výše uvedené stránce MZV a byly rovněž zveřejněny na NP dne 28.12.


Další články tohoto autora:
MZV ČR

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku