Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 3.1.2005
Svátek má Radmila
  Výběr z vydání
 >VZPOMÍNKA: Silvestr byl a kdo na to měl se veselil
 >KNIHA: Zabíjení lidí jako vědecká otázka
 >PIG BEAT: ...a zase ta Prasárna
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Na Nový rok na Řípu
 >SPOLEČNOST: Trpká zkušenost se Záchrannou službou
 >VĚDA: Zprávy, které by neměly čtenáři uniknout
 >PSÍ PŘÍHODY: Útěk před ohňostrojem
 >BAJKA: O neobyčejně chytrém pejskovi
 >SPOLEČNOST: Štěstí přeje připravenému
 >JEDNOHUBKY: Když to v Praze na člověka přijde
 >PENÍZE.CZ: Co vám neřekli o kapitálovém životním pojištění IV.
 >EVROPA: Turecko do EU? Samozřejmě?
 >MOBY DICK: Protialkoholní léčba v Českých Textárnách
 >FEJETON: Máme co dát generaci našich vnuků?
 >ÚVAHA: Cena jména

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  
 
3.1. PIG BEAT: ...a zase ta Prasárna
Jiří Wagner

Když jsem se začátkem roku 2003 dozvěděl o existenci jakéhosi rádia, v jehož názvu vábilo slovo Beat a v podtitulu První bigbeat v Čechách, byl jsem sice potěšen, ale přesto jsem stanici ladil s nedůvěrou. U nás totiž existuje hodně rádií, jež se tváří velmi přívětivě a svým pojmenováním lákají co největší množství posluchačů, ale obsahem vysílání pak často zklamou nebo aspoň nepotěší.

Nicméně naladil jsem frekvenci 95,3 FM a jak se ukázalo, udělal jsem dobře, Radio Beat zůstalo od té chvíle v mém přijímači přednastavené natrvalo - nejen kvůli obsahu, ale i kvli zasvěcenému průvodnímu slovu komentátorů. S nesmírným potěšením tak dnes poslouchám všechny skupiny a zpěváky, kteří patří do pomyslného Zlatého fondu světového rocku a které nebudu vyjmenovávat, protože pouhý jejich jmenný seznam by zaplnil všechny stránky tohoto deníku.

Díky poslechu Radia Beat jsem se později také dozvěděl, že na Silvestra se bude konat shromáždění příznivců rádia spojené s prohlídkou studia a zároveň s velkou žranicí, nazvanou podle zdroje pochoutek zde podávaných zcela jednoduše Prasárna (zmínil jsem se o ní v článku Není prasárna jako Prasárna). Na předloňskou Prasárnu jsem tedy přiběhl jako nesmělý novic, což mi ovšem nebránilo, abych si nepochutnal na zabíjačkovém guláši a neprohlédl si vnitřek vily v Říčanské ulici, kde studio sídlí.

Jelikož jsem se mezitím zúčastnil i několika dalších akcí rádiem pořádaných (viz třeba Radio Beat slavilo Beat Festem nebo Radio Beat ve spárech reakcionářů!), loňského Silvestra jsem už jako skalní fanoušek stanice samozřejmě vynechat nemohl, ba nesměl.

Do Říčanské ulice jsem se sice dostal až dlouho po obědě, ale jak jsem viděl - a třebaže byl pracovní den - příznivců rádia tu bylo víc než rok předtím. Na zahradě vily jsem dostal horkou jitrnici, jejíž vynikající chuť jsem doplnil svařeným vínem čepovaným jednou z moderátorek, Katkou Steiberovou. Poté se mě ujal Vlasta Firman, chtěli jsme si spolu popovídat o rádiu, o muzice a o dalších věcech, které nám zpříjemňují život. Všechny otázky jsme důkladně probrali i s bývalým členem kapely Red Baron Band Honzou Holečkem (podle jeho vlastního vyjádření "nejlepším rockovým zpěvákem v Praze") a brzy se k nám přidal i další moderátor, Honza Tomek. Kupodivu jsem nepili žádný alkohol (oba Honzové museli ještě toho dne usednout za volant a Vlastu čekalo vysílání až do ranních hodin), nicméně zábava byla výborná. Nakonec jsem ještě musel vyběhnout do prvního patra, abych pozdravil Pavla Malúše, jenž měl takříkajíc dvojnásobnou šichtu - vysílal do éteru a zároveň se věnoval hostům, kteří byli do studia po skupinkách vpouštěni.

Když jsem se vrátil domů, pochopitelně jsem zapnul Radio Beat a z něj se linul nám všem velmi dobře známý hlas - v rámci Charlieho Rock Show tu s Charliem stejně jako vloni hovořil velký rockový fanoušek Václav Klaus, který zcela neformálně vzpomínal na svůj pobyt v San Francisku roku 1969 či na legendy generace beatniků. (Jeho "civilní" projev byl naprosto odlišný od televizního vystoupení následujícího dne, aniž by pochopitelně bylo možno význam jednoho či druhého nějak zlehčovat.)

Pro mě a doufám si tvrdit, že i pro většinu ostatních účastníků Prasárny, bylo odpoledne strávené s Radiem Beat a v Radiu Beat velmi příjemným zakončením roku a jelikož nebylo důvodu program měnit, televizní obrazovka u mě zůstala i po zbytek dne potemnělá a až do hluboké noci mi k dobré náladě stačil výborný rock Radia Beat spolu s Vlastovým komentářem.

Dodatečně tedy ještě přeju do celého nového roku Radiu Beat i jeho posluchačům všechno nejlepší a samozřejmě spoustu té nejlepší a našim srdcím tak blízké muziky.

Fotky z poslední Prasárny i z několika dalších akcí jsou k vidění ZDE.

Honza Holeček & Vlasta Firman Vlasta Firman & Pavel Malúš Ve studiu Jitrnice chutnaly všem Katka SeibertováDalší články tohoto autora:
Jiří Wagner

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku