Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 6.1.2005
Tři králové
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Globalizace jako pokrok či pohroma
 >POLITIKA: Otevřený dopis europoslanci Janu Zahradilovi
 >MÉDIA: Reakce České televize na článek Jana Stolára
 >RODINA A PŘÁTELÉ: No vida, a jde to
 >POLITIKA: Rovní a rovnější
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Organizovaná lůza a nedoceněný filozof
 >EVROPA: Rozhodnutí o zahájení jednání s Tureckem (2)
 >PSÍ PŘÍHODY: Pejskové utekli
 >POLITIKA: Ví ODS, co chce?
 >ZVĚROKRUH: Kozoroh
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: A nic se nestalo
 >USA: Pokoj lidem dobré vůle
 >SVĚT: V kaňonech Utahu (5)
 >KOMENTÁŘ: Abramovičův Jarošík
 >PENÍZE.CZ: Množme se a plaťme méně aneb daně a děti ve 2005

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Rodina a přátelé  
 
6.1. RODINA A PŘÁTELÉ: No vida, a jde to
Ondřej Neff

CD a DVD disky jsou nesmyslně drahé. Ne vždycky! V Levných knihách prodávají DVD za stovku. Tedy, zatím jen dva tituly, po 99 korunách. Knihkupectví sítě Levné knihy, to je sám o sobě zajímavý jev. Výběr je tam vynikající - od vážné literatury přes všelijaké piškuntálie až po výpravné obrazové publikace. Když někdo naříká nad "kulturním úpadkem doby", měl by zajít do Levných knih a podívat se, co a za kolik korun se tam lidem nabízí. Já vím, tihle lidé by tam stejně viděli jenom pornografii a krváky (to se tam samozřejmě taky prodává) a neviděli by Camuse a Sartra.
Onehdy se mi doneslo, že se v Levných knihách prodává DVD s filmem Gappa. To je prastarý scifoid původu japonského, roztomile naivní, který svou prostoduchostí budil podiv už v době svého vzniku (1967). Včera jsem se konečně do Levných knih dostal. Ano, mají tam Gappu, ale taky Bergmanovu Sedmou pečeť! Levné knihy zahájily DVD edici Zlatý fond světové kinematografie a budou, jak to vypadá, vydávat i další titul za 99 korun!
To je víc než chvályhodný kulturní počin. Před časem jsem například objevil v obchodě s DVD archivní filmy z padesátých let. Stály - jeden každý - 1200 korun! Tak to prosím pěkně, za takovou cenu mě račte milovat. To je absolutně nerealistická cena, kterou zaplatí jen fanatik, ale pitomý fanatik, protože z ciziny lze dovézt totéž za zlomek této ceny. Cenová politika je u nás šílená a nerealistická. Moji přátelé fanouškové filmu si nechávají posílat DVD - s českou jazykovou podporou - z Austrálie! Copak tohle není na hlavu postavené, že zboží od protinožců je levnější,než domácí? Někdo se tu asi zbláznil.
Dobrá, firma Levné knihy na to jde jinak a to je dobře. Snad se podaří přivést ty bláznivé ceny k rozumu, i když dvě vlaštovky rozumnou cenovou politiku neudělají.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku