Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 6.1.2005
Tři králové
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Globalizace jako pokrok či pohroma
 >POLITIKA: Otevřený dopis europoslanci Janu Zahradilovi
 >MÉDIA: Reakce České televize na článek Jana Stolára
 >RODINA A PŘÁTELÉ: No vida, a jde to
 >POLITIKA: Rovní a rovnější
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Organizovaná lůza a nedoceněný filozof
 >EVROPA: Rozhodnutí o zahájení jednání s Tureckem (2)
 >PSÍ PŘÍHODY: Pejskové utekli
 >POLITIKA: Ví ODS, co chce?
 >ZVĚROKRUH: Kozoroh
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: A nic se nestalo
 >USA: Pokoj lidem dobré vůle
 >SVĚT: V kaňonech Utahu (5)
 >KOMENTÁŘ: Abramovičův Jarošík
 >PENÍZE.CZ: Množme se a plaťme méně aneb daně a děti ve 2005

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
6.1. PSÍ PŘÍHODY: Pejskové utekli
Ondřej Neff

Příval hrůz z jihovýchodní Asie ustává, mrtví pohřbeni a slzy usychají, třebaže rány zaceleny nebudou nikdy. Zajímavosti jsem si všiml v novinách: mezi mrtvými nebyla zvířata. Tedy, opakuji, že jsem to četl v novinách, zeptám se na to mého syna, který se odtud jako fotoreportér vrací a viděl tu Apokalypsu na vlastní oči. Zvířata prý vycítila včas nebezpečí a utekla.
Slyšel jsem kdysi vyprávění od jednoho pána: ten měl německého ovčáka a hráli si spolu tak, že ten pán (spisovatel František Stavinoha to byl) házel míček na zeď a pes míček chytal. Jednoho dne nechtěl, odmítal hru, kňučel a nechtěl ani u té zdi být. No a ta zeď najednou sama od sebe spadla. Vymyslel si to Franta, nebo si jen pravdu přikrášlil?

Je ale pravděpodobné, že zvířata slyšela rachot vln, řítících se rychlostí tryskového letadla a cítila chvění půdy a zachovala se rozumně - utekla.

Což mi připomíná jedinou pohromu (s výjimkou povodní v roce 2002) kterou jsem zažil. Bylo to, tuším v roce 1975. S mou Míšou jsme byli na Žluté plovárně. Byl krásný srpnový den, svítilo sluníčko, obloha blankytná. Najednou vidím, jak se od Barrandova blíží černá stěna - mrak, ve kterém létaly papíry, haluze, nějaké hadry. Sbalili jsme si deku a plavky a spolu asi s deseti dalšími lidmi jsme plně obsazenou plovárnu opustili, nastoupili do prázdné tramvaje a odjeli domů - ostatní tam zůstali, třebaže viděli totéž co my. V co doufali? Že ten uragán vezme zpátečku?


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku